Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Dzień Kina Polskiego 2023

Kino Seans filmowy

11 listopada 2023, godz. 10:40 - 18:10

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 12 zł
Dodatkowe informacje:
Cena obowiązuje na wybrane projekcje filmowe.
Kino to sprawa dotycząca nas wszystkich. Jest z nami od początku. Od czasów dzieciństwa. Służy jako platforma komunikacji, obiekt fascynacji i źródło radości. Jest również nośnikiem pamięci i ogromnie istotną część naszego dziedzictwa kulturowego. Dlatego 11 listopada, w tę symboliczną dla naszej ojczyzny datę, obchodzimy Dzień Kina Polskiego.
Jako jedno z najstarszych kin w Polsce chcemy zaprosić Państwa do wspólnego przeżywania tego dnia, głównie za sprawą wyświetlanych na naszych ekranach filmów. Ideą tego projektu, w który zaangażowany jest Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Stowarzyszenie Kin Studyjnych, jest promocja ambitnego kina polskiego, dotyczącego ważkich kwestii.

W tym roku zapraszamy na:

 • KICIA KOCIA NA PIKNIKU 
  Polska 2023, 45', dubbing, bez ograniczeń wiekowych
  kup bilet >

 • DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR 
  Polska 2023, 120', dramat, thriller, od 15 lat
  kup bilet >

 • O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ 
  Polska 2023, 95’, familijny, przygodowy, od 7 lat
  kup bilet >

 • CHŁOPI 
  Polska 2023, 116', animacja, dramat, od 15 lat
  kup bilet >

KICIA KOCIA NA PIKNIKU

Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR

Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ

To przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Historia czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór.

CHŁOPI

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. 

Film został zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

Skazani na Shawshank

10 listopada 2023, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Muzyka Koncert

Znaczenie Wolności

11 listopada 2023, godz. 19:00

Kościół św. Kazimierza w Nowym Sączu