Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Cséki–Miskolczi Duo

Muzyka Koncert

17 grudnia 2021, godz. 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: 10 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 26 listopada w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
17 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na koncert węgierskich muzyków Kálmána Cséki Jr oraz Márka Miskolczi. Wydarzenie odbędzie się w ramach VII Dni Węgierskich w Nowym Sączu.
W dniach 15 – 17 grudnia zapraszamy na organizowane już po raz siódmy Dni Węgierskie w Nowym Sączu. Wzorem poprzednich edycji cyklu, tegoroczne wydarzenie otworzy dwudniowy przegląd współczesnego kina węgierskiego, które od kilku dekad przeżywa swój najlepszy okres. Tradycyjnie, w programie znajdzie się miejsce dla węgierskiej muzyki. Trzeciego dnia czekać nas będzie wirtuozerski koncert w wykonaniu duetu instrumentalnego, w jazzowym repertuarze.

Kálmán Cséki Jr – fortepian

Mężczyzna w garniturze
Ukończył studia muzyki klasycznej na Akademii im. Toth Aladara w Budapeszcie, a następnie kontynuował je w Konserwatorium Muzycznym Leo Weinera w Wiedniu. Zaczynał od występów na wielu węgierskich festiwalach i w klubach jazzowych. Kalman jest synem pianisty - Kálmána Cséki Seniora, którego zastąpił w Roby Lakatos Ensemble, zespole światowej sławy wirtuoza skrzypiec. Razem z Roby Lakatosem grali na scenach w USA, Azji i całej Europie. Kalman ma w swoim dorobku również występy z innymi, światowej sławy artystami, jak Bireli Lagrene, Didier Lockwood. W 2018 r. założył własne trio pod nazwą Kalman Cseki Trio, ale gra także koncerty solowe i występuje w kilku innych projektach.

Márk Miskolczi – kontrabas

Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Budapeszcie na wydziale jazzu. Współpracuje z licznymi zespołami jazzowymi. Jest stałym członkiem takich formacji, jak:  Mordent Quartet, BG5, Kosztolánszki Quintet, Baló Sámuel Trió, Nagy-Babos Rebeka Quartet, Kiss Flóra Trió oraz Jonathan Kreisberg Quartet. Występował u boku najbardziej znanych węgierskich jazzmanów, m. in. saksofonisty Mihály Dresch, gitarzysty Márk Fenyves oraz pianisty Baló Sámuel. Prócz jazzu, artysta świetnie czuje się w klasycznym repertuarze, stąd jego współpraca z łączącym te dwa gatunki muzyczne pianistą Kalmanem Cseki Jr.

Kalendarium wydarzeń

Mężczyzna w ujęciu profilowym
Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

Noc królów

15 grudnia 2021, godz. 17:00

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Nędzarz i madame

18 grudnia 2021, godz. 11:00

Kino SOKÓŁ