Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Z KOLĘDĄ U POGÓRZAN 2023

23 stycznia 2023 - 58 zdjęć
W niedzielę 22 stycznia 2023 r. w Domu Kultury w Jastrzębi odbył się 6. Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych o Diamentową Kobyłkę – Z KOLĘDĄ U POGÓRZAN.
Przybyłych Kolędników reprezentujących dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy z Lipnicy Wielkiej, Kobylanki, Zalasowej, Jastrzębi serdecznie powitali: Bogdan Krok – Dyrektor Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz Stanisław Deś – Kierownik Domu Kultury w Jastrzębi -  współorganizatorzy i gospodarze Przeglądu.

Do udziału w Przeglądzie, który ma charakter konkursu zgłosiło się 10 grup kolędniczych, w tym 5 grup dziecięcych, 2 grupy młodzieżowe oraz 3 grupy dorosłe, które do Jastrzębi  przywędrowały z dobrą nowiną, życzeniami noworocznymi -  szczodrze obsypując owsem licznie zgromadzoną publiczność.

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników a zarazem laureatów 6. DIAMENTOWEJ KOBYŁKI były zwieńczeniem całego przedsięwzięcia, na które przybyli: Stanisław Kuropatwa Burmistrz Gminy Ciężkowice oraz Piotr Gąsienica – Wicedyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu,  jednocześnie wręczając główne trofea Przeglądu - statuetki Diamentową, Złotą, Srebrną i Brązową Kobyłkę oraz okolicznościowe dyplomy.

Komisja artystyczna w składzie: Jadwiga ADAMCZYK - muzyk – folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Maria Danuta CETERA - etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, Urszula GIEROŃ - etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, Beata ROMPAŁA - folklorysta z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu postanowiła przyznać Nagrodę Główną - statuetkę DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ Grupie kolędniczej DROBY (ZR Lipniczanie) z Lipnicy Wielkiej. 

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Komisji Artystycznej.