Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„WIECZÓR TRZECH [KRÓLI] AKTORÓW” | Scena SOKÓŁ

29 marca 2022 - 18 zdjęć
W miniony poniedziałek (28 marca) aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego i Teatru NSA wystąpili we wspólnym przedsięwzięciu pn. „Wieczór Trzech [Króli] Aktorów”. Spotkanie zorganizowane w ramach Sceny SOKÓŁ było doskonałą okazją do świętowania przypadającego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Teatru.
W pierwszej części wieczoru wystąpił Mieczysław Filipczyk, wcielając się w tytułową postać „Ostatniej taśmy Krappa” Samuela Becketta (w przekładzie Antoniego Libery). Wystawiona sztuka to jednoaktowy monodram, w którym Irlandczyk nazwiskiem Krapp w dniu swoich sześćdziesiątych dziewiątych urodzin odsłuchuje nagranej trzydzieści lat wcześniej taśmy, przygotowując się zgodnie ze swoim zwyczajem do zarejestrowania kolejnej. 

Następnie mogliśmy podziwiać Julię Kaczmarczyk w monodramie pt. „Podróż do zielonych cieni”, będącym inscenizacją utworu duńskiego dramatopisarza Finna Methlinga (w przekładzie Jarosława Iwaszkiewicza). Była to pełna liryki i ekspresji opowieść o życiu kobiety od dzieciństwa po późną starość. Spektakl jest uniwersalną opowieścią dotyczącą ludzkiego życia - to historia poszukiwania w nim sensu, który można odnaleźć w najprostszych czynnościach, w twarzach najbliższych, w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków.

A na zakończenie wystąpił Janusz Michalik w spektaklu „Dekompozycja”. Po raz kolejny zmierzył się z materią twórczości teatralnej Bogusława Schaeffera, który z natury swego talentu był przede wszystkim kompozytorem, ale angażował się również z ogromnym powodzeniem w inne działania interdyscyplinarne.

Podczas wieczoru Fundacja Rozwoju Sądecczyzny prowadziła zbiórkę pieniężną na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy. Udało się zebrać 533,10 zł.

Dziękujemy!
#SolidarnizUkrainą