Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty „Pracownia Muzyczna”: 5 czerwca 2024

7 czerwca 2024 - 17 zdjęć
W środę, 5 czerwca 2024 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy rozpoczął się cykl warsztatów gry na skrzypcach i basach przeznaczony dla mieszkańców regionu Pienin. Spotkania są częścią projektu PRACOWNIA MUZYCZNA, którego koordynatorem jest Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich – nasz ludźmierski oddział. W zajęciach biorą udział zarówno młodzi jak i dorośli, w wieku od 7 do 50 lat.
Instruktorem prowadzącym warsztaty został utalentowany muzyk i pasjonat edukacji regionalnej, Wiesław Majerczak. Swoje doświadczenie zdobył będąc wieloletnim członkiem Zespołu Regionalnego Pieniny. Od lat przekazuje swoją wiedzę, prowadząc warsztaty gry na instrumentach ludowych, szczególnie dla najmłodszych, inspirując kolejne pokolenia do pielęgnowania i kontynuowania dziedzictwa kulturowego regionu.

W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagród zdobytych na prestiżowych konkursach i festiwalach, takich jak Sabałowe Bajania i Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej, Tydzień Kultury Beskidzkiej czy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Podczas pierwszych warsztatów 30 uczestników, zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie mieszkańców m.in. Krościenka, Szczawnicy i Grywałdu, miało okazję zgłębić tajniki budowy skrzypiec i basów. Omówiono również podstawową gamę muzyczną.

Zajęcia z gry na skrzypcach i  basach odbywać się będą raz w tygodniu, w środę.