Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

TEATR GESTÓW – WYKŁAD INTERAKTYWNY | LABIRYNT HISTORII 2022

23 listopada 2022 - 24 zdjęcia
Gościem drugiego dnia 17. LABIRYNTU HISTORII był doktor historii sztuki Fabio Lo Piparo z Mediolanu, który w ramach spotkania pn. „TEATR GESTÓW – realizacja teatru antycznego we Włoszech w okresie późnego renesansu i wczesnego baroku” poprowadził wykład i warsztaty.
Część warsztatowa z udziałem młodzieży z sądeckich szkół polegała na „odtworzeniu” kilku krótkich scen z dramatu greckiego w stylu renesansowym/wczesnobarokowym. Spotkanie, które odbyło się w języku angielskim tłumaczył Maciej Walasek z Fundacji Nomina Rosae.

Fabio Lo Piparo / FABER•FAB
– działający w Mediolanie we Włoszech, doktor historii sztuki, twórca FABER•FAB zgłębia i odtwarza Dawną Sztukę Performatywną w całym jej spektrum, od aktorstwa do tańca, od śpiewu do kostiumu. Skupiając się głównie na modzie europejskiego renesansu i baroku, FABER•FAB wytycza swoją ścieżkę poszukiwań w zakresie ubiorów dawnych dla współczesnych artystów, traktując kostium jako miejsce, w którym ciało ma się odnaleźć, jako miejsce spotkania aktora z postacią. Poprzez ścisłe potraktowanie źródeł, materiałów i technik, interpretowanych w kontekście czasów współczesnych „Materialne Duchy” tworzone przez FABER•FAB zachowują i prezentują zestaw ruchów, gestów i ekspresji, które pozwalają odpowiednio przygotowanemu noszącemu ożywić postaci z przeszłości. Jako samokształcący się projektant i krawiec, FABER·FAB pracuje na indywidualne zamówienia wybranych klientów i współpracuje z produkcjami artystycznymi, wydarzeniami kulturalnymi i wystawami we Włoszech i za granicą.

Wydarzenie odbyło się w ramach 17. edycji LABIRYNTU HISTORII. Więcej o programie TUTAJ

www.labirynthistorii.pl


ORGANIZATORZY:

logo fundacji Nomina Rosaehttps://mcksokol.pl/logo biblioteki

 

DOFINANSOWANIE: 
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
logo