Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Nowoczesny Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w końcowej fazie realizacji

8 grudnia 2023 - 14 zdjęć
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ z dumą ogłasza zakończenie kluczowego etapu budowy w Ludźmierzu Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich. Realizacja tego ambitnego przedsięwzięcia, mającego na celu stworzenie trwałego i nowoczesnego ośrodka, zbliża się ku końcowi, otwierając tym samym drzwi do nowego rozdziału w promocji kultury i dziedzictwa regionu.
Po intensywnych miesiącach ciężkiej pracy wszystkich zespołów zaangażowanych w realizację inwestycji, udało się zakończyć trwające od połowy roku 2022 prace budowlane przy Instytucie Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich.

Obecnie trwają czynności odbiorowe, podczas których szczegółowo sprawdzane są wszystkie elementy budowli, jak również rozruch urządzeń i montaż sprzętu na terenie inwestycji.

W tej końcowej fazie realizacji projektu trwają również ostateczne prace wykończeniowe oraz realizowane są dostawy wysokiej jakości wyposażenia i sprzętu, które służyć będą wypełnianiu celów i misji Instytutu.

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu, jako oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, z pewnością stanie się ważnym kulturalnym i edukacyjnym punktem na mapie Małopolski. Uroczyste otwarcie placówki planowane jest już w najbliższych miesiącach.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW DZIEDZICTWA – UTWORZENIE INSTYTUTU DZIEDZICTWA NIEMATERIALNEGO LUDÓW KARPACKICH dofinansowanego ze środków unijnych.

logologo