Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Krakowiaczek 2024

10 czerwca 2024 - 147 zdjęć
W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, w Amfiteatrze letnim w Łoniowej odbył się 34. KRAKOWIACZEK - Dziecięcy Przegląd Folklorystyczny Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego.
Do udziału w Przeglądzie, który ma charakter konkursu, zgłosiło się 8 zespołów folklorystycznych, 1 kapela ludowa, 4 instrumentalistów. Łącznie zaprezentowało się ponad 200 młodziutkich wykonawców regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich z Ziemi Tarnowskiej, których prezentacje sceniczne umilały popołudniowy czas licznie zgromadzonej publiczności.

W przerwie, w trakcie oczekiwania uczestników na werdykt Komisji Artystycznej, zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca ŁONIOWIACY z Łoniowej, któremu towarzyszyła Kapela Ludowa DCK. Swoje wokalne umiejętności prezentowali również uczestnicy ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury.

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników, a zarazem laureatów KRAKOWIACZKA, były zwieńczeniem całego wydarzenia, na które przybyli: Józefa Szczurek-Żelazko – Posłanka na Sejm RP, Andrzej Potępa – Starosta Brzeski, Jacek Szklarz – Zastępca Wójta Gminy Dębno, Andrzej Zarych – Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Łukasz Przybyło – Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi.

Pełna treść protokołu >>