Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Kaczka i kaczor – oboje kwaczą” | Bajki Muzyką Pisane

25 stycznia 2023 - 30 zdjęć
„Kaczka i kaczor – oboje kwaczą” to tytuł drugiego już muzycznego spektaklu z cyklu „Bajki muzyką pisane”, który odbył się 24 stycznia 2023 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. W wydarzeniu uczestniczyły grupy zorganizowane z sądeckich przedszkoli i szkół podstawowych.
Tym razem bohaterami bajki opowiedzianej muzyką i słowem przez artystów Filharmonii Krakowskiej były: obój i wiolonczela oraz imitowane przez te instrumenty kaczki. Narratorem tej opowieści był znany już najmłodszej publiczności, wielki miłośnik muzyki, Profesor Bakcyl.

Podczas spektaklu usłyszeć można było muzykę autorstwa krakowskich kompozytorów, a także poznać budowę i sposób wydobywanie dźwięku z oboju. Wszystkie informacje i muzyczne ciekawostki były przekazywane w sposób bardzo przystępny i odpowiedni dla tej grupy wiekowej, która znalazła się na publiczności. Na uwagę zasługuje także barwna scenografia, stroje oraz rekwizyty, które budziły duży zachwyt wśród uczestników spotkania.

O sukcesie muzycznego przedstawienia świadczy ochocze uczestnictwo dzieci w proponowanych przez artystów aktywnościach, wspólne wykonywanie piosenki, oraz gromkie brawa na zakończenie występu.