Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

Folklor
Konkurs wpisany został na stałe w tarnowski kalendarz imprez podtrzymujących, kultywujących i chroniących przepiękną, ludową tradycję zdobienia pisanek oraz wytwarzania przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej.
Do Tarnowa przyjeżdżają najlepsi twórcy ludowi (dzieci, młodzież i dorośli – ok. 150 osób wytypowanych na lokalnych konkursach) z czterech powiatów regionu tarnowskiego, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują i kultywują regionalne tradycje zdobienia pisanek i tworzenia elementów plastyki obrzędowej związanej z Wielkanocą.

Edycja 2024

33. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, odbędzie się w dniach od 18 do 23 marca 2024 r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego – Oddział Muzeum Ziemi Tarnowskiej, ul. Krakowska 10.
Dowiedz się więcej

Edycja 2023

32. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, odbędzie się w dniach od 27 marca do 1 kwietnia 2023 r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10.
Dowiedz się więcej
Pisanki w drewnianym wózeczku

Edycja 2022

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Muzeum Etnograficznym w Tarnowie uprzejmie informuje, że przystępuje do organizacji 31. edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, która w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 odbędzie się w formule hybrydowej, w dniach 4-9 kwietnia 2022 r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10.
Dowiedz się więcej