IUBILAEI CANTUS - Sądecki Festiwal Muzyczny

Muzyka Sztuka
"Śpiew Jubileuszowy" (IUBILAEI CANTUS) narodził się w listopadzie 1995 roku - w miesiącu, który dla sądeczan ma znaczenie szczególne, gdyż - obok obchodzonego przez całą Polskę Święta Niepodległości - 8 listopada przypada data nadania praw miejskich naddunajeckiemu miastu. IUBILAEI CANTUS to także okazja, aby przypomnieć inne, ważne dla miasta i regionu, ale również dla całego kraju rocznice.

Iubilaei Cantus 2023

Tegoroczna, dwudziesta dziewiąta edycja Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS odbędzie się w dniach 4-12 listopada 2023. W programie przewidziano cztery wspaniałe koncerty, których wysłuchać będziemy mogli w zaciszu nowosądeckich świątyń, jak i we wnętrzach MCK SOKÓŁ.
Dowiedz się więcej

Iubilaei Cantus 2022

XXVIII Sądecki Festiwal Muzyczny IUBILAEI CANTUS odbędzie się w dniach 8-11 listopada 2022 roku. W programie znalazły się cztery koncerty: recital organowy w wykonaniu Ireneusza Wyrwy, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, jazzowy koncert w wykonaniu Wojtek Mazolewski Quintet oraz koncert Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
Dowiedz się więcej
Liść dębu

Iubilaei Cantus 2021

XXVII Sądecki Festiwal Muzyczny IUBILAEI CANTUS odbędzie w dniach 8, 11 i 30 listopada 2021 roku.
Dowiedz się więcej
Graficzne ujęcie litery I. Jest ozdobiona liśćmi i jarzębiną

Iubilaei Cantus 2020

Rok 2020 to rok aż trzech jubileuszy w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Dokładnie 110 lat temu w Sokolni Sądeckiej zaczęto wyświetlać pierwsze projekcje filmowe. 65 lat później, 15 lipca 1975 roku, wojewoda nowosądecki powołał w Nowym Sączu Wojewódzki Ośrodek Kultury, który obecnie funkcjonuje pod nazwą Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Ostatni z jubileuszy należy do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, która w grudniu 2010 roku wystawą „Władysław Hasior – powrót” zainaugurowała swoją działalność w nowej siedzibie.
Dowiedz się więcej