Aktualności

Cztery kobiety w maseczkach na twarzy stoją obok siebie. Dwie z nich trzymają w rękach dokumenty

Nagroda im. Romana Reinfussa dla Marii Waniczek

18 marca 2021
Dnia 17 marca 2021 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie dorocznej nagrody Województwa Małopolskiego im. prof. Romana Reinfussa, przyznawanej od 2012 roku za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce. Kapituła nagrody, na wniosek Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, uhonorowała pierwszą nagrodą Marię Waniczek z Niedzicy.
Mężczyzna z uniesioną ręką na tle obrazów

Qlturalna Rozmowa, odc. 24 - Kazimierz Twardowski

17 marca 2021
Kolejny odcinek naszego cyklu „Qlturalna Rozmowa”, to spotkanie z człowiekiem sztuki - Kazimierzem Twardowskim. Artysta mieszka na Sądecczyźnie, a w jego domu w Naszacowicach mieści się prywatna galeria, w której można obejrzeć jego dzieła!
Napis: Filmoteka Małopolska

FILMOTEKA MAŁOPOLSKA 2021

16 marca 2021
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu ogłasza nabór ofert do Programu pn. FILMOTEKA MAŁOPOLSKA, edycja 2021.
Napis: Scena Sokoła

Scena SOKÓŁ – nowa inicjatywa Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

15 marca 2021
W dniach 26 i 27 marca 2021 roku zapraszamy na inaugurację nowego cyklu wydarzeń - „Scena SOKÓŁ”. Na początek zaprezentowane zostaną dwa najnowsze przedstawienia Teatru 13 i Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego: „Gaducha” i „Nasza mała stabilizacja”.
Dwóch mężczyzn w garniturach trzyma w rękach papierowe teczki. Uderzają się pięściami.

Podpisanie porozumienia ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION

12 marca 2021
12 marca 2021 roku w siedzibie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ zostało podpisane porozumienie o współpracy między MCK SOKÓŁ, którego reprezentował dyrektor Andrzej Zarych, a Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION, reprezentowanym przez Zastępcę Prezesa Zarządu ds. administracyjnych - Michała Mółkę.
Stalówka na tle krajobrazu wiejskiego.

PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE | ZGŁOSZENIA

11 marca 2021
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Literackim pn. „Piękno Małopolski – słowem opisane”. Zgłoszenia do 30 kwietnia 2021 r.
Namalowany garczek i dzban

VI Ogólnopolski Konkurs na Gadkę

4 marca 2021
Zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę „Gadajcie, coście we wsi jadali”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia.
Biała kapliczka stojąca wśród trawy.

Kapliczki Małopolski 2021

2 marca 2021
Ruszyła kolejna edycja konkursu, dzięki któremu odnowiono dotąd ponad 500 obiektów. Wnioski o dofinansowanie można składać tylko do 23 marca.