ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN - seminarium metodyczne

Edukacja Folklor Prelekcja Warsztat

15 - 23 października 2020

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice

Bilety: 70 zł/ od osoby za 4 spotkania
Dodatkowe informacje:
Termin zgłoszeń minął.
Boże Narodzenie, to najwspanialsze, najbarwniejsze i najbogatsze w tradycje polskie święta. Chodzenie po kolędzie, a wraz z nim winszowanie domownikom pomyślności i dostatku w nadchodzącym roku to zwyczaj wart pielęgnowania. Aby tradycje kolędnicze przetrwały u POGÓRZAN na kolejne stulecia - Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice przystępuje do organizacji seminarium metodycznego pn. ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN.
Seminarium dotyczyć będzie genezy powstawania grup kolędniczych, symboliki oraz sposobu prezentacji na scenie widowisk kolędniczych funkcjonujących w terenie, w odniesieniu do głębokiej tradycji regionu oraz towarzyszących im atrybutom.

Do poprowadzenia zajęć zaprosiliśmy Panią Marię Danutę Ceterę, etnografa z Tarnowa, której wykłady ilustrowane będą eksponatami zarchiwizowanymi w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie oraz nagraniami video pochodzącymi z archiwum naszej instytucji.

W ramach seminarium przewidziany jest także czas na dyskusję i wzajemną wymianę doświadczeń.

Zajęcia seminaryjne odbędą się w dniach 15 i 16 oraz 22 i 23 października br. od godz. 15:00 do 18:00 w siedzibie Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Rynek 1.

Kalendarium wydarzeń

obraz kobiety
Kino Seans filmowy Wystawa

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze

15 października 2020, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

Chłopiec zasłaniający maską psa wykonaną ze steropianu
Edukacja Warsztat

Szybkie akcje scenograficzne

15 - 22 października 2020

online