Z kolędą u Pogórzan - 2. Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych o DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ

Folklor Przegląd

20 stycznia 2019

niedziela godz. 14:00

Domu Kultury w Jastrzębi

Dodatkowe informacje:
Termin zgłoszeń minął.
W przeglądzie wezmą udział dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy kolędnicze z regionu etnograficznego Pogórza, w zasięgu województwa małopolskiego.
Grupy kolędnicze z powiatu tarnowskiego w zasięgu regionu etnograficznego Pogórza (gminy: Ciężkowice,Gromnik, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tuchów i Zakliczyn) mogą uczestniczyć wyłącznie w jednym, wybranym przez siebie konkursie :

1. LIPNICKA GWIAZDA - Małopolski Konkurs Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej
lub
2. O DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ – Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych w Jastrzębi.

Zarówno przegląd w Lipnicy Murowanej jak i w Jastrzębi jest kwalifikacją na konkursy wyższego szczebla: GÓRALSKI KARNAWAŁ w Bukowinie Tatrzańskiej oraz PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu.
Zgodnie z ustaleniami z Bukowiańskim Centrum Kultury w Góralskim Karnawale mogą wziąć udział tylko te grupy kolędnicze, które zakwalifikowane zostaną na przeglądach powiatowych lub regionalnych.

Dla wszystkich kierowników i instruktorów grup kolędniczych przewidziane jest spotkanie z Komisją Artystyczną w celu omówienia zaprezentowanych programów.

O godzinie występu i spotkaniu z Komisją Artystyczną Waszej grupy zostaniecie Państwo zawiadomieni mailowo przez koordynatora Przeglądu.

Kalendarium wydarzeń

Reprodukcja obrazu
Sztuka Wernisaż

W drodze - Jerzy Piątkowski

18 stycznia 2019, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

dziadek do orzechów
Muzyka Koncert

Zimowa Opowieść

26 stycznia 2019

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ