Z kolędą u Pogórzan - 2. Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych o DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ

Folklor Przegląd

20 stycznia 2019

niedziela

Domu Kultury w Jastrzębi

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 15 grudnia 2018 r.
Kartę zgłoszeń należy przesłać na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów
lub na adres koordynatora
Do udziału w Przeglądzie, który ma charakter konkursu serdecznie zapraszamy dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy kolędnicze z regionu etnograficznego Pogórza, w zasięgu województwa małopolskiego, z powiatu gorlickiego, tarnowskiego oraz gminy Korzenna w powiecie nowosądeckim oraz powiatu jasielskiego.
Grupy kolędnicze z powiatu tarnowskiego w zasięgu regionu etnograficznego Pogórza (gminy: Ciężkowice,Gromnik, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tuchów i Zakliczyn) mogą uczestniczyć wyłącznie w jednym, wybranym przez siebie konkursie :

1. LIPNICKA GWIAZDA - Małopolski Konkurs Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej
lub
2. O DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ – Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych w Jastrzębi.

Zarówno przegląd w Lipnicy Murowanej jak i w Jastrzębi jest kwalifikacją na konkursy wyższego szczebla: GÓRALSKI KARNAWAŁ w Bukowinie Tatrzańskiej oraz PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu.
Zgodnie z ustaleniami z Bukowiańskim Centrum Kultury w Góralskim Karnawale mogą wziąć udział tylko te grupy kolędnicze, które zakwalifikowane zostaną na przeglądach powiatowych lub regionalnych.

Dla wszystkich kierowników i instruktorów grup kolędniczych przewidziane jest spotkanie z Komisją Artystyczną w celu omówienia zaprezentowanych programów.

O godzinie występu i spotkaniu z Komisją Artystyczną Waszej grupy zostaniecie Państwo zawiadomieni mailowo przez koordynatora Przeglądu.