Wernisaż wystawy Pole minowe

Sztuka Wernisaż Wystawa

28 czerwca 2019

piątek godz. 18:00 - 22:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Dodatkowe informacje:
Wernisaż wystawy odbędzie się 6 września 2019 o godzinie 18.00 na I piętrze Galerii BWA
POLE MINOWE to interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne, koncentrujące się wokół zagadnienia sztuki współczesnej w kontekście młodych artystów i ich działań w obrębie sztuki współczesnej. To pierwszy projekt w Galerii BWA SOKÓŁ zajmujący się tak kompleksowo sytuacją młodych twórców, to także otwarcie dyskusji na ich problemy, zwrócenie uwagi na wyzwania, którym muszą się poddać.
Do wystawy zostali wybrani artyści, którzy uzyskali na zakończenie studiów artystycznych dyplomy z wyróżnieniem. Analizie zostaną poddane najciekawsze pierwsze prace powstałe po dyplomie. Założeniem wystawy jest zaprezentowanie twórczości tych twórców, którzy niezwiązani są jeszcze z instytucjami świata sztuki, lecz sami próbują zaistnieć w przestrzeni sztuki, którzy omijają niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się w świecie sztuki, głównie te związane z jego komercjalizacją i pomoc im w postawieniu pierwszego znaczącego kroku na polu sztuki.

Po wernisażu zapraszamy na dyskusję o sztuce z Artystami biorącymi udział w wystawie i Radą Programową Galerii – Andrzejem Biernackim, prof. Jerzym Foberem, dr hab. Dariuszem Jurusiem oraz prof. Andrzejem Szarkiem. 

Godzina 19.00, I piętro Galerii.

Kalendarium wydarzeń

"Carmen", The Metropolitan Opera
Kino Teatr Seans filmowy

Carmen

27 czerwca 2019, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Sztuka Warsztat

Malarstwo dla dorosłych

29 czerwca 2019, godz. 10:00 - 13:00

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART