Metodyczne Warsztaty Kapelmistrzowskie

Edukacja Muzyka Warsztat

28 - 29 września 2019

MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 20 września!
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza dyrygentów prowadzących małopolskie orkiestry dęte oraz osoby zainteresowane do udziału w METODYCZNYCH WARSZTATACH KAPELMISTRZOWSKICH, które odbędą się w siedzibie instytucji w dniach 28 – 29 września br. i realizowane będą w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Celem warsztatów jest praktyczne podsumowanie Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, czemu służyć będzie materiał audiowizualny z koncertów orkiestr oraz tematyczne zajęcia z zaproszonymi ekspertami - jurorami festiwalu, obejmujące zagadnienia pracy dyrygenta z zespołem instrumentalnym.

Program składać się będzie 14 godzin zajęć, których tematyka obejmować będzie m.in.: instrumentację, instrumentoznawstwo, dyrygowanie buławą, musztrę orkiestrową, metodykę pracy z orkiestrą, pracę z partyturą oraz analizę materiałów audiowizualnych.

PROWADZENIE WARSZTATÓW

 • dr Waldemar Groń - doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej - dyrygentura. Absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi operowymi oraz dętymi. Wykładowca Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych przy MCK SOKÓŁ oraz nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach.

 • mjr Dariusz Bylina - dyrygent, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Gdańsku (Studium Dyrygentury Orkiestr Dętych). Przed wstąpieniem do wojska śpiewał w Chórze Polskiego Radia w Krakowie.  Od 2 czerwca 1997 r. jest kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Krakowie oraz od października 2018 r. wykładowcą w Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku: Dyrygentura Orkiestr Dętych.

 • kpt. Stefan Żuk – muzyk, były kapelmistrz i tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu. Autor wydanego w 2015 roku poradnika tamburmajora „Orkiestra w marszu paradnym”. Wieloletni Nauczyciel PSM I i II st. w Nowym Sączu oraz wykładowca Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych przy MCK SOKÓŁ.

Zgłoszenia

BRAK MIEJSC! Trwają zapisy na listę rezerwową. 

Warsztaty są bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia
 • pocztą na adres:
  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
  ul. Długosza 3
  33-300 Nowy Sącz
 • faxem na nr: 18 448 26 11
 • formularzem na stronie MCK SOKÓŁ
 • lub mailem na adres: m.haza@mcksokol.pl
w nieprzekraczalnym terminie: do 20 września 2019.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.

Uczestnikom wydane będzie zaświadczenie ukończenia warsztatów.
Nie zapewniamy noclegów i wyżywienia!
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalendarium wydarzeń

pędzle pokryte farbą
Sztuka Warsztat

PĘDZLEM PRZY KAWIE - zajęcia malarskie dla seniorów

27 września 2019, godz. 13:00

Galeria BWA SOKÓŁ

pomalowane kamienie
Edukacja Sztuka Warsztat

ROBACZKI Z PRZYSZŁOŚCI

29 września 2019, godz. 14:00 - 15:30

Galeria BWA SOKÓŁ