MAŁY KOMINIARCZYK. ZRÓBMY OPERĘ!

Teatr Spektakl

1 lutego 2020

sobota godz. 17:30

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: 10 zł, 15 zł i 20 zł
Dodatkowe informacje:
Sprzedaży biletów od 16 stycznia od godz. 8:00. Rezerwacje od 17 stycznia.
"Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena to propozycja dla młodych melomanów. Jest to spektakl stworzony przez realizatorów Opery Śląskiej, w którym udział biorą dzieci i młodzież.
Spektakl to interaktywne widowisko, aktywnie włączające publiczność w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery – dowiadują czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent.

Fabuła:
Chłopiec Sam zostaje sprzedany przez biednego ojca złym kominiarzom. Podczas pracy kominiarczyk utyka w kominie. Na szczęście wyciągają go stamtąd mali mieszkańcy domu i pomagają w ucieczce. Taką historię stworzyli wspólnie kompozytor Benjamin Britten i autor libretta, Eric Crozier. Opera jest interaktywna. Biorą w niej udział dorośli śpiewacy, dzieci oraz sama publiczność.

Mam nadzieję, że publiczność da się wciągnąć do naszego spektaklu - mówi Zofia Dowjat, reżyser. Muzyka jest bardzo różnorodna, nawiązuje do różnych gatunków - pojawiają się m.in. walc, szanty czy kołysanka.- Zaletą tej opery, jest to, że odczarowuje gatunek opery tradycyjnej, właśnie przez to, że dzieci nie śpiewają głosami operowymi
- podkreśla Grzegorz Brajner, kierownik muzyczny.

Realizację poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, spośród których wybrano młodych artystów, dla których udział w spektaklu jest z pewnością wyzwaniem.
Libretto: Eric Crozier, przekład: Maria Serga-Nowosad

Kierownictwo muzyczne, dyrygent: Grzegorz BRAJNER
Reżyseria: Zofia DOWJAT
Scenografia i kostiumy Dagmara WALKOWICZ-GOLEŚNY
Soliści chóru pod kierownictwem: Krystyny KRZYŻANOWSKIEJ-ŁOBODY
Kierownictwo chóru dziecięcego: Oskar ZGOŁA

Wykonawcy: Panna Rowan – Roksana MAJCHROWSKA, Panna Baggot – Jolanta WYSZKOWSKA, Czarny Bob – Adam JANIK, Clem – Michał BAGNIEWSKI, Tom – Wojciech PACZYŃSKI, Alfred – Dariusz NURZYŃSKI, Julia – Małgorzata WIERZBICKA, Narrator – Witold DEWOR, Sam – Paweł CHWIEDORUK, Hugh – Maksymilian BRZEZINA/Zuzanna SZMAGAŁA, Tina - Julianna JEZIOROWSKA/Urszula SZMAGAŁA, Kay - Aleksander ŚNIEGOCKI, Johny – Anna JEZIORSKA/Olga MAZUROWSKA, Sophie – Anna LASKOWSKA, Ben – Wojciech KACZMAREK

Chór oraz orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu

Bilety

parter: 20,00 zł (normalny) i 15,00 zł (ulgowy)
balkon główny: 15,00 zł (normalny) i 10,00 zł (ulgowy)
balkony boczne: I piętro 10,00 zł

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Sponsor

Kalendarium wydarzeń

ferie w bwa
Edukacja Sztuka Warsztat

FERIE W GALERII BWA SOKÓŁ

27 stycznia - 7 lutego 2020

Galeria BWA SOKÓŁ

Teatr Spektakl

BARON CYGAŃSKI

4 lutego 2020, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ