Kalejdoskop Moniuszko: Flis 2019

Muzyka Teatr Spektakl

18 czerwca 2019

wtorek

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Telefoniczna rezerwacja miejsc dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych pod nr 18 448 26 51 do 13 czerwca.
Spektakl zwieńczający cykl spektakli teatralno-muzycznych, kierowanych do dzieci szkół podstawowych klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic.
Autorem projektu jest światowej sławy reżyser operowy Michał Znaniecki, który postanowił sięgnąć do opery "Flis" Stanisława Moniuszki i przybliżyć zarówno sylwetkę kompozytora jak i jego operę najmłodszym, przygotowując tym samym dzieci uczestniczące w projekcie, do roku 2019 i 200. lecia urodzin Stanisława Moniuszki.

W ramach projektu odbyły się już dwa spektakle, pokazujące inspiracje kompozytora oraz realizację spektaklu operowego „od kulis”.

Przewodnikiem po spektaklach, jest każdorazowo postać kompozytora. Finałowa edycja opiera się na tym samym schemacie, który pozostawia dzieciom przestrzeń na interakcję, a tym samym na rozwijanie potencjału twórczego, wyobraźni i kreatywności. Tym razem autorzy spektaklu sięgną do pełnowymiarowego dzieła, w jego odsłonie operowej, a zarazem multimedialno-filmowej. Znani dzieciom z poprzednich edycji bohaterowie, wcielą się w postaci operowe, fryzjera Jakuba, flisaka Franka, Zosię i Antoniego...

Spektakl ten kierowany jest przede wszystkim dla najmłodszej publiczności, by - za sprawą opery „Flis” - wciągnąć ich w tajniki świata muzyki, budowania spektaklu operowego i emocji towarzyszących premierze.

Występują: Iga Caban, Wioletta Białk, Maria Baładżanow, Anna Kończal, Hubert Stolarski, Sebastian Marszałowicz, Mirosław Riedel oraz gościnnie Dariusz Niebudek jako Stanisław Moniuszko.

Scenariusz i reżyseria Michał Znaniecki

Spektakle odbędą się 18 czerwca 2019 o godz. 10.00 oraz 12.30 w sali im. L. Lipińskiego w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Nagórski/Wośko Tribute to Kaczmarski

16 czerwca 2019, godz. 19:30

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Muzyka Sztuka Warsztat

ZNAKI MUZYKI

21 - 23 czerwca 2019

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu (Lwowska 226)