Dorota Miśkiewicz - Lubię być szczęśliwa

Muzyka Koncert

21 marca 2019

czwartek godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: 40 zł, 35 zł, 30 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży od 21 lutego w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
Rezerwacje od 22 lutego w miarę wolnych miejsc.
Podczas koncertu Lubię być szczęśliwa wokalistka sięga po utwory, których wartością jest nie tylko muzyka, ale także słowo - to z bliższych i dalszych okolic poezji.
Inspiracją do przygotowania programu były okołoliterackie przedsięwzięcia artystyczne Doroty: udział w spektaklu muzycznym Wieczorem z poezją Józefa Czechowicza i muzyką Włodka Pawlika, koncerty i płyta Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci przygotowane wraz z zespołem Kwadrofonik, ale także długoletnia muzyczna przyjaźń z Grzegorzem Turnauem. 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki do wierszy Wisławy Szymborskiej  (Przy Winie),  utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego (Samba z kalendarza), Agnieszki Osieckiej (Zielono mi), Bogdana Loebla (Anna Joanna), Jeremiego Przybory (Bo we mnie jest seks), a także piosenki, których słowa napisali krakowscy poeci i przyjaciele Doroty - Grzegorz Turnau (Ale) i Michał Rusinek (Nucę, gwiżdżę sobie).

Tytułową piosenkę Lubię być szczęśliwa z muzyką Jerzego Wasowskiego i tekstem Antoniego Marianowicza można zaś uznać za wyznanie samej Artystki, bo doświadczając jej koncertów, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że tak jest w istocie.

Ona po prostu lubi być szczęśliwa.

Wystąpią

Dorota Miśkiewicz - śpiew
Artur Lesicki - gitary
Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn - bas
Łukasz Żyta - perkusja

Lubię być szczęśliwa

„Pamiętam moment, kiedy pierwszy raz usłyszałam domowe nagrania Pana Jerzego Wasowskiego. Wszyscy, którzy wtedy ich słuchali, płakali ze wzruszenia. Pan Jerzy był nie tylko kompozytorem niezwykle misternie utkanych melodii i harmonii, ale także wspaniałym interpretatorem! Słuchając go grającego na pianinie w domowym zaciszu, śpiewającego, ot, tak, aby ułatwić naukę przyszłym wykonawcom piosenek, odnosi się wrażenie, że zostało się zaproszonym do jego pokoju, do jego świata. Cieszę się, że i inni będą mogli wzruszać się za sprawą tej płyty, że wszyscy dostąpimy zaszczytu bliskiego kontaktu z Panem Jerzym Wasowskim. Piosenki te znacznie podnoszą poziom szczęścia, a ponieważ "pasjami lubię być szczęśliwa", cieszę się, że mogłam zaśpiewać je wraz ze Starszym Panem".

Dorota Miśkiewicz

plakat wydarzenia

Sponsorzy

Kalendarium wydarzeń

rzeźba Świętej Rodziny
Folklor Muzyka Sztuka Taniec Koncert Prelekcja Przegląd Wystawa

TRADYCJA PRZEZ POKOLENIA - U LACHÓW W GMINIE CHEŁMIEC

16 marca 2019, godz. 17:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Reprodukcja pracy Renaty Szułczyńskiej
Sztuka Wernisaż Wystawa

Renata Szułczyńska - GAIA

22 marca 2019, godz. 18:00

Galeria SOKÓŁ