„Bój o Polskę - listy do przyjaciela” - promocja książki Magdaleny Ponurkiewicz

Literatura Wieczór autorski

9 grudnia 2019

poniedziałek godz. 17:30

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp wolny
Piąta z kolei książka Autorki to pozycja o tematyce politycznej, z odniesieniami do historii naszego kraju. Ma formę listów do przyjaciela Autorki, czterdziestolatka z antypodów, które napisała z nadzieją, że przyda mu się taka forma kontaktu, dającego szansę na poznanie szczegółów politycznej walki o Polskę. Te listy są próbą analizy rzeczywistości, w jakiej Polacy znaleźli się po wyborach w 2015 roku.
Autorka stwierdza: „starałam się przedstawić uczciwie mój ogląd aktualnej rzeczywistości, nie szczędząc uwag krytycznych wszystkim stronom sporu. Nigdy nie upierałam się przy przekonaniu, że ma szczególny wpływ na rządzących i ich adwersarzy. (…) Równocześnie starałam się odpowiedzieć na pytanie, co w życiu jest najważniejsze. Dla mnie są to dobrze pojęta wolność we wszystkich jej aspektach i właściwe wybory, jakich dokonujemy”.

Czym można jeszcze zachęcić przyszłych czytelników? Recenzją prof. dr hab. Juliana Dybca z UJ, której fragment brzmi następująco:

 [...Przedmiotem jej publikacji jest bystra obserwacja życia politycznego w kraju, postaw i decyzji Unii Europejskiej w stosunku do Polski, kontekstu naszych spraw w stosunkach międzynarodowych. Nie ma niemalże żadnego ważniejszego wydarzenia w latach 2016-2019, którego nie odnotowałaby na kartach swej publikacji i nie skomentowała w sposób zgodny z polską racją stanu...]

Magdalena Ponurkiewicz

Urodzona w 1945 roku w Barcicach k/Starego Sącza, jest absolwentką psychologii UJ i Logopedii UMCS. Debiutowała w roku 1986 w zbiorku poetyckim „Leśne przypomnienia”. W 2013 roku w internetowym plebiscycie zorganizowanym przez miesięcznik „Sądeczanin”, dotyczącym konkursu literackiego im. ks. prof. Bolesława Kumora, książka „Okruchy pamięci” zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”, a autorka drugie miejsce w kategorii „Sądecki autor”. W roku 2015 ukazały się dwie książki: poszerzone i poprawione II wydanie "Okruchów pamięci” oraz ich kolejna część - „Okruchy życia”.

Kalendarium wydarzeń

fot. Marek Harbaczewski
Folklor Muzyka Konkurs

2. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego

7 grudnia 2019

Mordarka

Kino Prelekcja Seans filmowy

EXIT

10 grudnia 2019, godz. 18:50

Kino SOKÓŁ