Biały, biały dzień

Kino Seans filmowy

10 marca 2020, godz. 18:45

Kino SOKÓŁ

Bilety: 12 i 14 zł (członkowie Klubu DKF KOT - 7 zł)
W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest.
Pewnego dnia żona jednak do niego przemówi. Mężczyzna przypadkiem odkrywa jej tajemnice, które po raz pierwszy od dawna wzbudzą w nim silne emocje. 
Reżyser niezapomnianych, ekstrawaganckich "Zimowych braci" - Hlynur Pálmason, swoim drugim filmem potwierdza, że jest jednym z najzdolniejszych młodych twórców ze Skandynawii. "Biały, biały dzień" – dojrzalszy, formalnie chłodny i zdystansowany, ale kipiący od tłumionych uczuć – to przenikliwy obraz zmagań z żałobą, a jednocześnie angażujące kino zemsty.
Odtwórca głównej roli Ingvar E. Sigurðsson stworzył przekonujący portret wdowca żyjącego w potrzasku przeszłości, powoli osuwającego się w szaleństwo. Islandzki aktor słusznie został nagrodzony przez jury canneńskiego Tygodnia Krytyki.

Kalendarium wydarzeń

Folklor Teatr Konkurs Spektakl

Posiady Teatralne na Orawie - 8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich

6 - 8 marca 2020

Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce

Kino Seans filmowy

Matthias i Maxime

11 marca 2020, godz. 17:15

Kino SOKÓŁ