ARTYSTYCZNA FOTOGRAFIA PORTRETOWA INSPIROWANA RENESANSOWYMI WIZERUNKAMI

Edukacja Sztuka Warsztat

23 października 2019

środa godz. 15:00 - 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Brak wolnych miejsc. Trwają zapisy na listę rezerwową.
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty fotograficzne, dla których inspiracją będzie kultura i sztuka epoki odrodzenia. Warsztaty odbędą się w ramach XIV edycji LABIRYNTU HISTORII.
Warsztaty skierowane są dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fotografią - średniozaawansowanych fotografów. W czasie spotkania uczestnicy poznawać będą zagadnienia tworzenia malarskiej fotografii portretowej, z uwzględnieniem roli światła, kadrowania i kompozycji obrazu, jak również znaczeniami ustawień modelki od ogółu (poza) do szczegółu (dłonie).

Sprzęt: mile widziane lustrzanki z jasnym obiektywem o ogniskowej 50mm lub 85 mm.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Widmańska - absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie, dyplom w pracowni rysunku u prof. Piotra Jargusza. Laureatka Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Wieloletni wykładowca fotografii w Krakowskiej Szkole Filmowej, Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Jej twórczość dzieli się na dwa odrębne nurty: klasyczną fotografię portretu i mody oraz fotografię kreacyjną, na którą składają się tematyczne cykle zdjęć. W duecie Redrum Image zajmuje się też tworzeniem krótkich form video (teledyski, reklamy). Artystka ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych a także liczne publikacje w prasie krajowej i zagranicznej.

Brak wolnych miejsc. Trwają zapisy na listę rezerwową.
Rezerwacja miejsc: tel. 18 448 26 56 (pn.-pt. w godz. 8.00-16.00) lub mailowo: m.mikulska@mcksokol.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem 14. edycji "Labiryntu Historii" pt. „Złoty Wiek - epoka Jagiellonów” - tutaj>>
LABIRYNT HISTORII został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Miasto Nowy Sącz. Program organizowany jest przez Fundację Nomina Rosae, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu.
www.labirynthistorii.pl

Kalendarium wydarzeń

"Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku", Jan Matejko
Edukacja Konferencja Prelekcja Seans filmowy Warsztat

XIV LABIRYNT HISTORII: ZŁOTY WIEK - EPOKA JAGIELLONÓW

21 - 26 października 2019

Nowy Sącz

Edukacja Warsztat

4. TANECZNE WARSZTATY MISTRZOWSKIE

26 października 2019, godz. 11:00 - 15:00

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej