30. KRAKOWIACZEK - Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

8 - 9 czerwca 2019

Amfiteatr Letni w Łoniowej

Bilety: Wstęp bezpłatny
W programie wystąpią działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, instrumentaliści oraz kapele ludowe.

Przegląd ma charakter konkursu, w którym uczestnicy prezentują tradycyjną obyczajowość dziecięcą - gry i zabawy jak również tańce, muzykę i śpiew własnego regionu etnograficznego.

Oprócz prezentacji konkursowych na scenie zaprezentują się nagradzane i wyróżniane zespoły i grupy działające przy Dębińskim Centrum Kultury. W sobotę wystąpią panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Włościanki” z Łoniowej a po nich Zespół Regionalny „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej.

W niedzielę po części konkursowej można będzie usłyszeć młodych instrumentalistów Dębińskiego Centrum Kultury – uczestników warsztatów muzykowania ludowego realizowanych w ramach projektu Małopolska Szkoła Tradycji. Drugi dzień wydarzenia zwieńczy występ Zespółu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” z Łoniowej.

Podczas przeglądu zaplanowano liczne atrakcje towarzyszące. Oprócz wesołego miasteczka, będzie odbywał się blok zabaw dla dzieci (w tym animacje tradycyjnych gier i zabaw). Będą także konkursy rodzinne z nagrodami. Na stoiskach odnowionego terenu wokół amfiteatru, będzie odbywał się kiermasz potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego.

Po zakończeniu prezentacji dla opiekunów i kierowników zespołów/kapel/instrumentalistów zostały zaplanowane spotkania warsztatowe z Komisją Artystyczną w celu omówienia poszczególnych programów.

Spośród zespołów - laureatów konkursu zostaną wyłonieni reprezentanci regionu krakowskiego do udziału w 43. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2019 roku w Rabce-Zdroju.

Organizatorzy:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie 
Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi

Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Małopolski.

Kalendarium wydarzeń

reprodukcja pracy
Sztuka Wernisaż Wystawa

Jan Paweł II - Obecność Nieobecności

7 czerwca 2019, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Kolorowe stroje regionalne
Muzyka Taniec Koncert Warsztat

XVII Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim

9 czerwca 2019, godz. 15:00 - 19:00

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu (Lwowska 226)