XVII Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim

Muzyka Taniec Koncert Warsztat

9 czerwca 2019

niedziela godz. 15:00 - 19:00

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu (Lwowska 226)

Bilety: Wstęp wolny
9 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie po raz siedemnasty obędzie się Biesiada Karpacka, czyli kolejne święto karpackich kultur.
Dzięki swoim szesnastu już edycjom Biesiada zyskała uznanie nie tylko mieszkańców regionu, ale także gości reprezentujących wszystkie kraje karpackie. Impreza jest okazją do spotkania, podczas którego reprezentanci różnych regionów Karpat mogą czuć się równie ważni i docenieni. Zauważają też wtedy, że pomimo istniejących różnic są oni częścią jednego, większego kręgu kulturowego i, że w rzeczywistości łączy ich naprawdę wiele.

Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XVII Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: JUZYNA z Zawoi oraz STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza, którzy zaprezentują swój rodzimy folklor. Wiązankę różnych tańców i melodii regionalnych, a także tańców narodowych przedstawi zespół ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa. Wyjątkowo mocnym akcentem Biesiady będzie żywiołowy występ zespołu VAGONÁR ze Słowacji.

Nad Miasteczkiem Galicyjskim unosić się będą wspaniałe zapachy, bo podczas XVII Biesiady Karpackiej można będzie skosztować oryginalnych i bardzo smacznych dań regionalnych. Karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to więc okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą atrakcją Biesiady, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane bibułkowe kwiaty i drobiazgi oraz nieco nowoczesne ceramiczne łapacze snów będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezawodny Cyrk Anime.

Udział we wszystkich oferowanych atrakcjach, jak zawsze będzie darmowy.

Święto Małopolski

Tegoroczna Biesiada będzie również częścią Święta Małopolski, oferującego przez cały czerwiec mnóstwo interesujących wydarzeń i atrakcji w naszym regionie.

Kalendarium wydarzeń

Taniec Konkurs

TUPTUŚ 2019 - 20. Międzyszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego im. Janusza Głuca

8 czerwca 2019, godz. 10:00 - 12:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu (ul. Nadbrzeżna 34)

Teatr Przegląd Spektakl

Finał 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

11 - 13 czerwca 2019

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ