Działalność edukacyjna

Zaufajcie słowu - warsztaty wykonawczo-interpretacyjne | zgłoszenia

1 lutego - 22 marca 2021

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku zapraszają młodzieży powyżej 16. roku życia oraz dorosłych do udziału w warsztatach "Zaufajcie słowu", których tegoroczna edycja dedykowana jest piosence poetyckiej.

Zapowiedzi zajęć

Widok z góry na scenę. Mężczyzna i kobieta siedzą na scenie. Kolejny mężczyzna podchodzi do niech z lewej strony.
Edukacja Teatr Warsztat

Teatr. Lubię to! - warsztaty teatralne w Krakowie

5 - 6 grudnia 2020

online

Kobieta trzymająca w jednej ręce kartkę papieru, drugą rękę ma uniesioną
Edukacja Literatura Warsztat

AKADEMIA SŁOWA - spotkanie 3

7 grudnia 2020, godz. 10:00

online

Lista programów edukacyjnych

Akademia Słowa

Literatura
Oferta skierowana jest do młodzieży szkół: ponadpodstawowych - zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy już korzystali z tej formy kształcenia.

Bliskie spotkania z... sztuką współczesną

Edukacja Sztuka
Cykliczne spotkania miłośników sztuki z artystami z naszego regionu i nie tylko, mające na celu oswojenie odbiorców z trudną tematyką sztuki współczesnej.

INSTRUKTORSKIE WARSZTATY TEATRALNE

Edukacja Teatr
Realizowane w danym roku szkolnym cykliczne spotkania dla nauczycieli i instruktorów teatralnych. Cykl obejmuje średnio kilkanaście czterogodzinnych warsztatów prowadzonych w określone soboty każdego miesiąca w Nowym Sączu i Krakowie.

Klub Tańca Towarzyskiego AXIS

Edukacja Taniec
Klub Tańca Towarzyskiego AXIS Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach tanecznych. Oferta KTT AXIS skierowana jest zarówno do osób pragnących tańczyć dla przyjemności, jak i do tych o aspiracjach sportowych, chcących rywalizować w turniejach tanecznych.

Labirynt Historii

Edukacja
Labirynt Historii to cykl wydarzeń o charakterze edukacyjno-kulturalnym, poruszających ciekawe, niejednokrotne kontrowersyjne tematy związane z historią Polski i jej sąsiadów, wewnętrznych stosunków w naszym państwie, relacji międzyludzkich w tym społecznych i politycznych.

Małopolskie Warsztaty dla Akustyków

Edukacja
Małopolskie Warsztaty dla Akustyków to cykliczna forma 3-dniowego szkolenia z zakresu realizacji dźwięku live i problematyki z tym związanej, rejestracji nagrań dźwiękowych w praktyce oraz technik studyjnych.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Edukacja Literatura Teatr
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, adresowany do młodzieży i dorosłych, pogłębia wiedzę o literaturze, znajomość dzieł literackich, rozwija zainteresowania literackie i muzyczne, promuje talenty. Jest najstarszym i najważniejszym dla miłośników żywego słowa wydarzeniem tego typu.

Po sieci do teatru

Edukacja
Cykl filmów edukacyjnych przygotowanych z myślą o instruktorach teatrów amatorskich, w szczególności o osobach pracujących z dziecięcymi i młodzieżowymi grupami artystycznymi, mających na celu inspirowanie do tworzenia coraz to nowych przedstawień.

Rysunek architektoniczny dla młodzieży

Edukacja Sztuka
Warsztaty dla młodzieży, których celem jest nabycie umiejętności obserwacji natury, wykształcenie indywidualnej wyobraźni przestrzennej, wyrażanej przez zręczność tworzenia kompozycji przestrzennych.

Studium dla kapelmistrzów i tamburmajorów orkiestr dętych

Studium Kapelmistrzowskie Edukacja Muzyka
W całej Polsce funkcjonuje ok. 2 tysiące amatorskich orkiestr dętych. Każda z nich bez względu na skład ilościowy i poziom muzyczny musi mieć dyrygenta. Jest to bowiem podstawowy warunek funkcjonowania każdego zespołu muzycznego.

TEATRALNE LUSTRA - Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży

Edukacja Teatr
TEATRALNE LUSTRA to projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych z subregionu tarnowskiego, promocja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz doskonalenie warsztatu instruktora teatralnego.

V Studium Folklorystyczne

Folklor
STUDIUM FOLKLORYSTYCZNE to efekt prawie czterdziestoletnich doświadczeń Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w kształceniu instruktorów zespołów folklorystycznych i kontynuacja czterech poprzednich edycji kursów kwalifikacyjnych realizowanych w latach 1985 – 1988 i 1989 – 1992, 2011 – 2013, 2014 – 2016, które łącznie ukończyły 133 osoby.

Warsztaty Art Kafe

Edukacja Sztuka
Cykliczne spotkania miłośników sztuki, podczas których poddawane są dyskusji zagadnienia sztuki współczesnej. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i seniorów.

Warsztaty Art Kafe Young

Edukacja Sztuka
Zajęcia skierowane do młodych miłośników sztuki od 12 roku życia, w tym przygotowujących się do egzaminu maturalnego, edukacji w szkołach artystycznych czy studiów na Akademii Sztuk Pięknych i architekturze oraz kierunkach pokrewnych.

Warsztaty dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Edukacja Muzyka
Cykl spotkań warsztatowych skierowany do kapelmistrzów orkiestr dętych lub osób aspirujących do takiej funkcji, obejmujący zajęcia indywidualne i w grupach prowadzone przez wybitnych dyrygentów orkiestr wojskowych.

Warsztaty dla maluchów

Edukacja Sztuka
Zajęcia przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach po raz pierwszy odwiedzających galerię sztuki.

Warsztaty dla Mażoretek i Instruktorów Prowadzących

Edukacja Taniec
Warsztaty skierowane są do mażoretek, instruktorów pracujących z mażoretkami bądź osób aspirujących do takiej funkcji.

Warsztaty dla rodzin

Edukacja Sztuka
Warsztaty dla całych rodzin nastawione na rozwój kreatywnego myślenia i rozbudzania wyobraźni.

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

Edukacja Sztuka
Zajęcia dla młodzieży prowadzone przez fotografa. Każdy uczestnik pozna podstawy fotografii oraz będzie miał okazję pracy z aparatem.

Warsztaty fotograficzne dla seniorów - fotografia smartfonem

Edukacja Sztuka
Zajęcia dla seniorów dotyczące nauki robienia zdjęć za pomocą telefonu komórkowego - smartfonu...

Zajęcia dla grup zorganizowanych 2020/2021

Edukacja Sztuka
Wyjątkowa oferta warsztatów tematycznych przygotowanych z myślą o grupach zorganizowanych.

Zajęcia z malarstwa dla dorosłych i seniorów

Edukacja Sztuka
Zajęcia praktyczne z elementami wiedzy teoretycznej.

Zaufajcie Słowu

Edukacja Teatr
Cykl spotkań prowadzonych w formie wykładów interaktywnych i ćwiczeń, podczas których uczestnicy poznają podstawy wymowy scenicznej, zasady interpretacji wiersza i prozy, zależności między słowem a ruchem scenicznym oraz elementarne zadania aktorskie.