Kolędowaliśmy dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

We wtorek (5 stycznia 2021 roku) w sali im. Romana Sichrawy pracownicy Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ zebrali się by, w ramach akcji #KolędaDlaHospicjum, przy akompaniamencie Młodszej Kapeli Regionalnego Zespołu Podegrodzie, wspólnie wykonać kolędę pt. „A wczora z wieczora”.
MCK SOKÓŁ zostało nominowane do udziału w akcji przez Miasto Zakopane i zgodnie z zasadami do dalszego kolędowania zaprosiło: 
  • Limanowski Dom Kultury,
  • Bukowiańskie Centrum Kultury - Dom Ludowy,
  • Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

W przypadku problemów z odtwarzaczem prosimy o przejście na stron: fb.com/mcksokol

Kolęda dla Hospicjum – świąteczne wyzwanie

#KoledaDlaHospicjum, to akcja powszechnego kolędowania dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie (www.hospicjum.krakow.pl) – wystarczy zaśpiewać kolędę lub piosenkę świąteczną– nagrać i udostępnić film w mediach społecznościowych (FB, www, YouTube i inne), złożyć kolędowy datek na rzecz Hospicjum na: https://pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum nominować innych. Do kolędowania zapraszamy osoby, rodziny, grupy przyjaciół, firmy, instytucje, szkoły, organizacje, urzędy, dzielnice...

Zasada jest prosta, nie o formę tutaj chodzi, tylko o dobre chęci - bo przecież kolędować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej! Nominujemy trzech kolejnych kolędników, którzy mają trzy dni napodjęcie wyzwania.

Akcja ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe najstarszego w Polsce Hospicjum św. Łazarza, które z powodu pandemii zmaga się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ponadto jest zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji kolędowania i składania życzeń.

Źródło: pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum