MUNDI CURIOSA

8 - 30 listopada 2019

Galeria BWA JATKI

--Wernisaż:

8 listopada 2019, godz. 18:00

Wystawa prac Jana Jubaala Wasińskiego.
Jan Jubaal Wasiński – malarz, rysownik (autor obrazów, murali i monumentalnych realizacji malarskich w konwencji extended painting.) Swobodnie posługuje się tradycyjnym warsztatem, nie unika eksperymentów z tworzywem i przenikaniem się różnorodnych mediów. Niekiedy wmontowuje w swoje przedmioty gotowe przedmioty, urozmaica kompozycje świecącymi diodami, konstruuje reliefy sitodrukowe. Tworzy też grafiki, instalacje i utwory video.

Autor wystawy jest doktorem sztuk pięknych i adiunktem w pracowni Przestrzeni Eksperymentu Malarskiego prowadzonej przez profesora Jarosława Chrabąszcza łódzkiej ASP. Jest też laureatem nagród i wyróżnień. m. in. Grand Prix 24 i 25 edycji Konkursu im. W. Strzemińskiego w 2007 i 2008 roku.

Wystawa „Mundi Curiosa” jest wystawą opowieścią, onirycznym, wizualnym poematem, który zaprasza w podróż przez surrealistyczne krajobrazy ludzkiej jaźni; wszechświata rozmaitych stanów emocjonalnych i psychicznych, doświadczenia życia w sensie materialnymi duchowym. Jest refleksją nad cudownością i dramatem człowieczej egzystencji, wędrówka ludzkiej świadomości przez wypełniony symbolami kosmos.