MOSTY HISTORII czyli 30 lat w Labiryncie

18 grudnia 2020 - 16 stycznia 2021

Galeria BWA JATKI

Dodatkowe informacje:
Wystawę można obejrzeć w oknach Galerii Sztuki BWA JATKI
Wystawa MOSTY HISTORII - Współczesna Sztuka z Krakowa powstała w związku z przypadającą w roku 2019 trzydziestą rocznicą powstania Biura Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej Galerii Labirynt z Krakowa.
Uczestniczy w niej trzydziestu wybranych z grona współpracujących od lat z Galerią Labirynt Artystów, reprezentujących różne dziedziny sztuki. Wielu z nich to również pedagodzy związani z Akademią Sztuk Pięknych i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Wszyscy są Artystami o wielkim dorobku twórczym, którzy prezentowali swoje prace na przygotowanych przez Labirynt wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Niestety nie ma już wśród nas Pani profesor Janiny Kraupe-Świderskiej, Profesora Bronisława Chromego i niepokornego Wiesława Obrzydowskiego, którzy zapisali się na trwałe w historii współczesnej sztuki polskiej. Ich sztuka pozostanie jednak z nami na zawsze.

Artyści:
Janusz Bęben, Grzegorz Bienias, Bronisław Chromy, Kinga Chromy, Jerzy Dmitruk, Anna Dziubas, Krystyna Feliksik, Agnieszka Gamza, Maciej Gryglaszewski, Roman Hennel, Małgorzata Jenta-Dmitruk, Stefan Kaczmarek, Janina Kraupe-Świderska, Lilla Kulka, Monika Kusak-Leśniak, Grzegorz Lerka, Witold Majewski, Wiesław Obrzydowski, Irena Popiołek, Stanisław Rodziński, Paweł Rubaszewski, Iwo Rynkiewicz, Mira Skoczek-Wojnicka, Stanisław Sobolewski, Jacek Sroka, Jerzy Tyburski, Joanna Warchoł, Piotr Woroniec, Jacek Zaborski, Teresa M. Żebrowska

Wystawa nosi włoski podtytuł Ponti Della Storia, ponieważ będzie prezentowana również w Galerii Centrum Kultury Ex Fornace w Mediolanie.

Leszek Żebrowski