Los Niños

20 września - 6 października 2019

Galeria SOKÓŁ

Bilety: Wstęp wolny
Wystawa fotografii Stanisława i Piotra Kasprzyków towarzysząca 9. edycji Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda.
Trzy rzeczy zostały w raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka
Dante Alighieri

 
Każda podróż rodzi pragnienie uchwycenia najbardziej magicznych momentów. Do takich należy chwila, podczas której wzrok fotografa spotyka się ze spojrzeniem dziecka. Ta podróż do wnętrza jego duszy, odbywana w ułamku sekundy, fascynuje swą ulotnością
i głębią.

To właśnie w oczach dziecka odbija się najwięcej emocji pochodzących z jego wnętrza. Jest ich tak wiele, jak wiele jest dziecięcych twarzy. Odczytać w nich można mieszankę zaciekawienia i niepokoju, tuszowaną nieśmiałość oraz radość, ale też pewną dozę nieufności. (…)

Słowo „los niños” w języku hiszpańskim oznacza „dzieci”. Towarzysząca 9. Festiwalowi Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda wystawa fotografii Stanisława i Piotra Kasprzyków, będąca efektem kilku podróży do Meksyku „…odsłania nam mały świat dużych spraw dzieci. To nie tylko ich beztroskie, codzienne zabawy, ale też poważne obowiązki. Od najmłodszych lat pomagając dorosłym przyjmują ciężar, pod którym często „ugina się” ich dzieciństwo. Nie zabija to jednak dziecięcej pogody ducha, która promieniuje i na nas.

Mamy nadzieję (…) choć na chwilę wzbudzić w każdym z nas dziecięcy uśmiech. Przelotny uśmiech zdumienia, zaciekawienia, niepokoju… 

Piotr Kasprzyk
Stanisław Kasprzyk