Sokolnie Galicyjskie - historia i stan obecny

Jednym z nielicznych, ale jakże spektakularnych śladów działalności Towarzystwa Gimnastycznego Sokół są dzisiaj SOKOLNIE, budynki – siedziby organizacji, które wzniesione zostały przez członków Towarzystwa z daru i potrzeby serca, z własnych składek, własnym wysiłkiem, w czasach tak zwanej biedy galicyjskiej. W Małopolsce nie ma miasteczka, w którym nie było sokolni. Większość tych obiektów nadal służy społecznościom lokalnym.

Właśnie o tych obiektach pisze w swojej publikacji Marzanna Raińska, absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, przez wiele lat związana z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Wydawnictwo obejmuje tereny dawnej Galicji, zawiera opis ponad 120 sokolni od Jaworzna po Czerniowce (ok. 50% po stronie ukraińskiej), dużą liczbę zdjęć archiwalnych i współczesnych, opis działalności gniazd organizacji Sokół. Jest to pionierskie opracowanie, a jego wydanie w kontekście ubiegłorocznej rocznicy 150-rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół i tegorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dużym stopniu wywalczonej dzięki działalności PTG Sokół, wydaje się niezwykle aktualnym, potrzebnym i w pełni uzasadnionym.
Wydawca: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Autor: Marzanna Raińska 
Rok wydania: 2018
Druk: Opolgraf SA
Oprawa: twarda 
Ilość stron: 480
Format: 222x287 mm 
Nakład: 500 egz.
Waga: 2,70 kg
ISBN: 978-83-63341-19-0
Cena: 70 zł | Przy zakupie minimum dziesięciu egzemplarzy obowiązuje promocyjna cena - 60 zł

Informacje o sprzedaży

Publikacja dostępna w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz) jak również w sprzedaży wysyłkowej. 
Wysyłka jedynie po przedpłacie na konto. Nie wysyłamy książek za pobraniem. Do ceny wydawnictwa należy doliczyć koszt wysyłki. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: marketing@mcksokol.pl