Tworzywo braci Waglewskich, czyli z Radarem w SOKOLE

FISZ EMADE TWORZYWO, czyli bracia Bartek oraz Piotr Waglewscy (i przyjaciele) wystąpili w drugim koncercie na XV Wiosennym Festiwalu Artystów Piosenki  Pamiętajcie o Ogrodach. W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ (w piątek, 22 marca) zagrali utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „Radar”. Przypomnieli też wiele swoich wcześniejszych znanych utworów, m.in. „Ślady”, „Biegnij dalej sam” i „Telefon”.

Trwający dwie godziny (z bisami) koncert potwierdził, że są nie tylko uzdolnionymi muzykami, ale też bacznymi obserwatorami naszej skomplikowanej współczesności. Śpiewane przez nich teksty zawierają mnóstwo odniesień do wielu problemów, przed którymi dziś staje świat, takich jak ludzkie zagubienie w technice i cywilizacji, w polityce, pomieszanie najróżniejszych wartości, szukanie sensu życia. Piszący teksty Fisz (Bartek Waglewski – kompozytor i tekściarz) „bawi się” słowem, różnymi odcieniami znaczeniowymi wyrazów, tworzy opowieści, z których za każdy razem wynika jakaś ciekawa myśl, refleksja, pointa. A wszystko to otoczone jest ciekawą muzyką, jej mocnym brzmieniem, często bardzo rockowym lub elektronicznym, co jest zasługą instrumentalisty i producenta muzycznego Piotra (Emade) oraz pozostałych członków formacji (Mariusz Obijalski – instrumenty klawiszowe, Michał Sobolewski – gitara, Marcin Pendowski - bas). Do tego dochodzą efekty świetlne, dymy charakterystyczne dla takich koncertów. Publiczność po raz pierwszy mogła tych artystów wysłuchać w MCK SOKÓŁ. Kilkanaście lat wcześniej wystąpili oni w jakimś składankowym wieczorze w WSB NLU.

Bracia Waglewscy to synowie Wojciecha, pochodzącego z Nowego Sącza lidera grupy VOO VOO, który w rodzinnym  mieście grał wielokrotnie (w ostatnich latach dwa razy w SOKOLE). Obaj nie chcą być posądzani o to, że wspierają się na legendzie ojca - stąd pseudonimy. Idą swoją drogą, tworząc (Tworzywo!) coraz to nowe dzieła, realizując ciekawe przedsięwzięcia. Tak jest od roku 2001. A że czynią to bardzo dobrze, profesjonalnie, więc mają swoich wiernych fanów, którzy czekają na kolejne płyty i koncerty.