Rozstrzygnięcie konkursu "Małopolska niedalEKO tradycji"

"Małopolska niedalEKO tradycji" to organizowany w dniach 3 listopada - 2 grudnia konkurs, polegający na przygotowaniu własnoręcznie tradycyjnych ozdób choinkowych z ekologicznych materiałów. Komisja Artystyczna wyłoniła zwycięzców spośród 47 prac!

Poniżej do pobrania protokół Komisji Artystycznej. Nagrody finansowe zostaną przelane na konta, a dyplomy wysłane pocztą.

Dyplomy uczestnictwa

Dyplomy uczestnictwa otrzymują wykonawcy prac, które formą bądź użytym materiałem niezgodne były z przedmiotem konkursu, a są to rodziny:

  • Beniszów ze Zembrzyc (gm. Zembrzyce)
  • Katarzyńskich z Będkowic (gm. Wielka Wieś)
  • Kosowskich ze Swoszowej (gm. Szerzyny)
  • Pacułów z Karniowic (gm. Zabierzów)
  • Załubskich z Mostków (gm. Stary Sącz)
  • Ziębów z Nowego Sącza
Komisja pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz duży wkład pracy włożony w przygotowanie ozdób, wykorzystanie tradycyjnych materiałów oraz dbałość o zgodność z tradycyjną formą. Dziękujemy w sposób szczególny tym, którzy zdobyli się na trud zdobycia wiedzy o tradycyjnie wykonywanych zabawkach na choinkę. Komisja docenia imponujące zdolności manuale oraz zaangażowanie całych rodzin w wykonanie ozdób. To rodzinne spotkanie i wspólna praca przypominają o wartości jaką niesie pielęgnowanie dawnego zwyczaju wspólnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie cenny jest powrót do najdawniejszych tradycji, dawnych form i naturalnych materiałów: słomy, lnu, wydmuszek, waty, orzechów, opłatków, bibuły.  Życzymy wszystkim rodzinom, by powyższy konkurs stał się inspiracją i zachętą do własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych we własnych domach.