Parada pięknych spektakli, czyli BAJDUREK w SOKOLE

Przez trzy dni (od 11 do 13 czerwca) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbywały się prezentacje spektakli w ramach 34.  Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Młoda publiczność miała okazję oklaskiwać popisy 17 grup z Małopolski, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Widowiska oceniała komisja w składzie: Krystyna Hussak-Przybyło - pedagog teatru, reżyser oraz Jacek Milczanowski - aktor, reżyser, autor, scenograf. Finałowe prezentacje jak zawsze świetnie prowadzili: Barbara i Aleksander Porzuckowie (Ciocia Basia, Wujek Alek), wspierani przez wolontariuszy z I Liceum i Gimnazjum im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

„34. finał Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK zgromadził bardzo dobre przedstawienia zarówno w kategorii dziecięcej, jak i młodzieżowej. Poziom był bardzo wysoki a repertuar zróżnicowany. Czasem aż trudno było uwierzyć, że na scenie występują dzieci, tak bezbłędne warsztatowo były ich popisy. Satysfakcja z bycia na scenie, skupienie i spontaniczność zarazem po prostu wprawiały w zdumienie i zachwyt!” – czytamy w komentarzu jurorów, którzy każdy zespół ocenili z osobna, każdemu w dedykacji napisali, co w danym spektaklu najbardziej przykuło ich uwagę.

Organizatorzy festiwalu (m.in. dyrektor Małgorzata Kalarus, Małgorzata Mikulska i Edyta Giza) oraz członkowie komisji podkreślają wielkie zasługi instruktorów, nauczycieli, którzy często poświęcają własny rodzinny czas, by móc prowadzić grupy teatralne, by przygotować przedstawienia, na co potrzeba wielu miesięcy pracy.

Paradzie teatrów na scenie towarzyszyła wystawa prac dzieci zatytułowana „Mały teatr dużych emocji”, którą można było podziwiać w Galerii Sztuki SOKÓŁ. Dodajmy, że BAJDUREK był jednym z wydarzeń Święta Małopolski.