Młynarski, Masecki, nastrojowo i jazzowo!

To był bardzo interesujący koncert. JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI podbił serca sądeczan. Siódemka muzyków, pod wodzą Jana Młynarskiego i Marcina Maseckiego podczas Wieczoru Małopolskiego nr 122 (w piątek, 1 lutego) zaprezentowała stare znakomite przeboje z okresu międzywojennego, polskie i zagraniczne.

Usłyszeliśmy utwory znane z płyty „Noc w wielkim mieście”, ten tytułowy, ale też „How do You do Mr. Brown?”, „Czy ty wiesz, mała miss”, „Czarna kawa”, „Abduł Bey”, „Kącik marzeń”, „New Yor Baby”, „Nikodem”, „Jadzia”… Artyści wykonali też szereg innych kompozycji.

Wspaniale wybrzmiała muzyka m.in.: Paula Abrahama, Henryka Warsa, Samuela Ferszka, Tadeusza Górzyńskiego, ale też piękne teksty Andrzeja Własta, Jerzego Jurandota, Ludwika Starskiego,

Ludwika Szmaragda, Mariana Hemara i innych autorów.

A wszystko to w ciekawych aranżacjach, które z jednej strony zachowały urok tradycyjnego jazzu, przedwojennych przebojów, które wykonywane były w teatrach i kabaretach, a z drugiej – miały wymiar nowoczesny. Do tego dodajmy interesujący wokal Jana Emila Młynarskiego oraz elegancję i dowcip jego słowa jako prowadzącego koncert (po kimś to odziedziczył!)

JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI po raz pierwszy gościł w Nowym Sączu. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni…

WARTO WIEDZIEĆ

Jesienią 2011 roku gościem XVII Sądeckiego Festiwalu Muzycznego Iubilaei Cantus był Wojciech Młynarski, któremu towarzyszyli: znany pianista, saksofonista i kompozytor Włodzimierz Nahorny oraz inni artyści.

Spektakl „Pogadaj ze mną” to była nastrojowa opowieść o miłości, smutkach i radościach, o potrzebie wiary w lepsze dni. Subtelna muzyka i prosta, ale jakże piękna i mądra poezja, z której najważniejszym morałem jest zachęta to tego, by ludzie  rozmawiali ze sobą