35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych za nami

W niedzielę (27 września) w Bukowiańskim Centrum Kultury DOM LUDOWY odbył się jubileuszowy 35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych 2020.

Po raz pierwszy w historii wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności za to w całości było transmitowane w sieci.

Z powodu trwającej pandemii COVID-19 do udziału zgłosiła się mniejsza niż zazwyczaj liczba uczestników: Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki, Zespół Obrzędowy GRUSZA z Rzerzęczyc, Grupa Teatralna MARUSYNIANKI z Maruszyny, Grupa Teatralna Seniorów Gminy Zabierzów KURDESZ oraz Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR z Krempach.

Komisja artystyczna w składzie: Józefa Zając-Jamróz - profesor Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Benedykt Kafel - etnograf, Andrzej Róg - aktor, po obejrzeniu wszystkich wystąpień postanowiła zarekomendować do udziału w Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie: spektakl WYZWOLINY NA KOWOLA w reżyserii Józefa Tokarczyka, w wykonaniu Zespołu Regionalnego SPOD KICEK z Mordarki, (pow. limanowski), spektakl DOBRZE JEST SE ZAPLANOWAĆ! w reżyserii i wykonaniu członków Grupy Teatralnej MARUSYNIANKI z Maruszyny (pow. nowotarski) oraz jako grupę rezerwową: Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR z Krempach (pow. nowotarski) ze spektaklem ŚPISKO MEDECINA w reżyserii Marii Wnęk.

Archiwalne nagranie transmisji 35. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych

PROGRAM: 
  • 00:02:45 - Uroczyste rozpoczęcie
  • 00:07:35 - WYZWOLINY NA KOWOLA, reż. Józef Tokarczyk Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki, pow. limanowski
  • 01:44:20 - U NOWEGO SOŁTYSA, reż. członkowie zespołu Zespół Obrzędowy GRUSZA z Rzerzęczyc, pow. częstochowski
  • 03:05:00 - DOBRZE JEST SE ZAPLANOWAĆ!, reż. członkowie zespołu Grupa Teatralna MARUSYNIANKI z Maruszyny, pow. nowotarski
  • 04:14:45 - NA PODDASZU U MALARZA, reż. Jacek Strama Grupa Teatralna Seniorów Gminy Zabierzów KURDESZ, pow. krakowski
  • 05:29:18 - ŚPISKO MEDECINA, reż. Maria Wnęk Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR z Krempach, pow. nowotarski
  • 07:32:30 - Ogłoszenie nominacji na 37. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie i zakończenie 35. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych