Cykle wydarzeń

Lato ART | 2021

Edukacja Sztuka
Wakacyjna oferta warsztatów kreatywnych prowadzonych w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
Dowiedz się więcej
logo projektu

Scena SOKÓŁ

Teatr
Scena SOKÓŁ to nowa inicjatywa Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ  w Nowym Sączu. Jej powstanie i planowana regularna działalność jest nawiązaniem do tradycji utworzonego jeszcze w 1913 r. i na nowo zorganizowanego w 1918 roku przez Bolesława Barbackiego, Towarzystwa Dramatycznego. Scena SOKÓŁ ma być otwartą przestrzenią dla amatorskich zespołów teatralnych, umożliwiając miłośnikom teatru rozwój artystyczny i inicjonowanie nowego repertuaru.
Dowiedz się więcej
Liście monstery

PAMIĘTAJCIE O OGRODACH - Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki

Muzyka
Pamiętajcie o ogrodach... od lat ta piosenka-manifest Jonasza Kofty towarzyszy wrocławskiemu Przeglądowi Piosenki Aktorskiej, choć równie pełnoprawnie mogłaby funkcjonować i jako symbol krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki, i olsztyńskich Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję”. I wielu pomniejszych, zrodzonych w ostatnich latach, festiwali, przeglądów, konkursów. Wszak poszukiwanie arkadyjskich łąk, czy rajskich ogrodów szczęśliwości to zajęcie odwieczne... 
Dowiedz się więcej
Mężczyzna gra na gitarze na scenie

Małopolska Karpaty OFFer - Event zimowy

Muzyka Sztuka
Za oknami prawdziwa, biała zima, tymczasem my chcemy Wam podarować weekend letniego nastroju. Bo festiwal KARPATY OFFer kojarzy się z sierpniowymi upałami, spotkaniami w plenerze i ciekawym miksem rozmaitych artystycznych działań.
Dowiedz się więcej
dzieci bawiące się w ciuciubabkę

Gąski, gąski do domu! Zabawa w świecie dziecka

Edukacja Folklor
Cykl filmów o charakterze edukacyjnym, których celem jest przybliżenie zagadnienia jakim jest dziecko w tradycyjnej kulturze ludowej i omówienie jednego z podstawowych elementów prezentacji scenicznych polskich grup biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.
Dowiedz się więcej
labirynt z kamieni

Labirynt Historii

Edukacja
Labirynt Historii to cykl wydarzeń o charakterze edukacyjno-kulturalnym, poruszających ciekawe, niejednokrotne kontrowersyjne tematy związane z historią Polski i jej sąsiadów, wewnętrznych stosunków w naszym państwie, relacji międzyludzkich w tym społecznych i politycznych.
Dowiedz się więcej
Dzieci tańczące na scenie

To co pozostaje, co nam w sercu gra!
Święto Dzieci Gór we wspomnieniach uczestników

Folklor
O unikatowej idei „kamracenia”, o powstałych przyjaźniach, o tym co pozostaje po Festiwalu - opowiadają w cyklu nagrań byli uczestnicy ŚWIĘTA DZIECI GÓR od tych młodszych po tych już dorosłych. W zarejestrowanych w ich prywatnej przestrzeni wywiadach, poruszone zostały tematy związane zarówno z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami z udziału w Festiwalu, jak i nawiązana została dyskusja merytoryczna podnosząca zagadnienie dotyczące roli udziału młodego człowieka w zespole regionalnym.
Dowiedz się więcej
Projektor filmowy w ciemnym pomieszczeniu

110 lat kina w SOKOLE

Kino
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju, obchody 110-lecia Kina w SOKOLE ulegają zmianie. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem jubileuszu.
Dowiedz się więcej