Zajęcia dla grup zorganizowanych 2020/2021

Edukacja Sztuka
Wyjątkowa oferta warsztatów tematycznych przygotowanych z myślą o grupach zorganizowanych.

(O!)PROWADŹ MNIE...

Oprowadzanie po aktualnej wystawie przez znanych artystów z naszego regionu. Możliwość spojrzenia na sztukę oczami artysty. Poruszane będą aktualne tematy związane z wystawą. Zwiedzający dowiedzą się nie tylko kim był artysta, który wystawia swoje prace, ale również jakimi poglądami i zasadami kierował się podczas tworzenia swoich dzieł.

Grupy zorganizowane: klasy 7-8, młodzież licealna, dorośli
5 zł / osoba (jedno spotkanie)
 

GALERIA OD KUCHNI

Zwiedzanie wystawy połączone ze zwiedzaniem budynku i zaplecza galerii sztuki. Dzieci dowiedzą się jak funkcjonuje na co dzień galeria, ile osób w niej pracuje i jaką drogę musi przebyć obraz zanim będzie eksponowany na sali wystawienniczej. Każdy będzie mógł zobaczyć tajemne przejścia, podziemne magazyny i wyjść na... dach. W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się jak powinno zachowywać się w galeriach i muzeach, co to jest wernisaż i dlaczego powstają galerie sztuki współczesnej.

Grupy zorganizowane: przedszkole, klasy 1-5 szkoły podstawowej
5 zł / osoba (jedno spotkanie)
 

RAZ, DWA, TRZY... OBRAZ PATRZY

Warsztaty towarzyszące aktualnej wystawie w formie gry dla dzieci klas 5-8 szkoły podstawowej oraz młodzieży. W pierwszej części dzieci zwiedzają wystawę. Później grupa dzieli się na trzy zespoły, każdy zespół dostaję kartkę z wyzwaniami, pytaniami i zagadkami dotyczącymi wystawy oraz artysty. Zwycięża załoga, która pierwsza znajdzie wszystkie ukryte słowa i odpowie na wszystkie pytania.

Grupy zorganizowane: szkoła podstawowa
5 zł / osoba (jedno spotkanie)

ANALIZA DZIEŁA SZTUKI

Zajęcia dedykowane młodzieży przygotowującej się do matury. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak poprawnie interpretować dzieło sztuki pod względem nie tylko merytorycznym, ale przede wszystkim plastycznym. Młodzież dowie się co to jest tonacja, ciężar kompozycyjny, perspektywa malarska i wiele innych. Na zakończenie wiedza praktyczna zostanie wykorzystana do analizy konkretnego dzieła sztuki.

Nabór wolny: młodzież
5 zł / osoba (jedno spotkanie)

CYKL ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH „DUETY ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ”

Cykl edukacyjnych zajęć dla klas 1-3 pokazujący jak sztuka współczesna przenika do naszego życia. Sztuka w dzisiejszych czasach nie zamyka się już tylko w galeriach, ale „wychodzi” na ulicę i obecna jest w życiu każdego z nas. W każdym miesiącu dzieci poznają ciekawych artystów współczesnych oraz ciekawe projekty nie tylko związane ze sztuką, ale i z filmem, architekturą, wnętrzami, modą, ekologią, reklamą. Ciekawe połączenia mają uświadomić dzieciom, że sztuka współczesna wcale nie jest taka niedostępna jak się wydaje. Efektem każdych zajęć będzie wykonana praca, którą dzieci zabiorą ze sobą.

Grupy zorganizowane: klasy 1-3 szkoły podstawowej
5 zł / osoba (jedno spotkanie)


Uwaga!
Nabór na zajęcia ograniczony. Zapisy na zajęcia prowadzone są tylko online do 10 września 2020 r., zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: s.kielusiak@mcksokol.pl, (proszę oczekiwać informacji zwrotnej).