Solidarna Kultura

Program Zarządu Województwa Małopolskiego obejmujący realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2022 roku. Przedsięwzięcia realizowane w w jego ramach mają na celu integrację mieszkańców Małopolski ze społecznością ukraińską, która opuściła swój kraj w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.
Informacje o wydarzeniach realizowanych w ramach programu przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ znajdują się na stronie Solidarna Kultura 2022.

Solidarna Kultura 2022

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na integracyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z Polski i Ukrainy organizowane w ramach projektu SOLIDARNA KULTURA realizowanego ze środków Województwa Małopolskiego.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Warsztaty odbywają się w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3).

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny pod programem warsztatów. 

Program

AUTORSKIE OPROWADZANIE PO WYSTAWIE I WARSZTATY RYSUNKOWE

26 września 2022 /poniedziałek/, godz. 10:00-11:00 – dorośli i seniorzy
wrzesień 2022, czas trwania: 60 minut – szkolne grupy zorganizowane (młodzież)

W trakcie zajęć prowadzonych przez Wojciecha Węgrzyńskiego uczestnicy zaznajomią się z jego twórczością zwiedzając autorską wystawę w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, po której oprowadzi ich sam Autor. Następnie wezmą udział w warsztatach rysunkowych, na których będą mogli w sposób kreatywny przedstawić swoje wrażenia w formie rysunków z komentarzami. 

WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA I WYKONANIA BIŻUTERII

26 listopada 2022 /sobota/, godz. 11:00-14:00 – dorośli i seniorzy

Na zajęciach prowadzonych przez Ewę Rosiek-Buszko uczestnicy zaprojektują, a następnie pod okiem artystki wykonają własną biżuterię z papieru washi. Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu własnoręcznie wykonane ozdoby.

WARSZTATY CERAMICZNE

28 listopada 2022 /poniedziałek/, godz. 17:00-20:00 – dorośli i seniorzy
5 grudnia 2022 /poniedziałek/, godz. 17:00-20:00 – dorośli i seniorzy
grudzień 2022, czas trwania: 180 minut – szkolne grupy zorganizowane (młodzież)

Zajęcia zostaną poprowadzone przez artystę ceramika Ewę Szlachetkę-Depak. Uczestnicy poznają na nich technikę litofanii, czyli sposobu formowania i zdobienia porcelany, który widoczny jest pod światło. Efekt ten jest możliwy do uzyskania dzięki przeświecalności porcelany. Każdy uczestnik zajęć otrzyma na własność gotową płytkę porcelanową.

WARSZTATY „TKANINA UNIKATOWA”

12 grudnia 2022 /poniedziałek/, godz. 12:00-13:00 – dorośli i seniorzy
grudzień 2022, czas trwania: 60 minut – szkolne grupy zorganizowane (dzieci)

Na warsztatach prowadzonych przez Daniela Lachora uczestnicy poznają podstawowe sploty tkackie. Zaznajomią się także z techniką filcowania na mokro, która sprawdzi się przy tworzeniu nie tylko form przestrzennych, ale również płaskich. Po zakończeniu spotkania uczestnicy zabiorą ze sobą gotowe wyroby.

WARSZTATY PLASTYCZNO MUZYCZNE

październik - grudzień 2022, czas trwania: 90 minut – szkolne grupy zorganizowane (dzieci)

Zajęcia poprowadzą artyści z Polski i Ukrainy. W pierwszej części uczestnicy poznają różne instrumenty, zasadę ich działania oraz wykonają własne autorskie instrumenty, na których będą mogli grać. W drugiej części warsztatów razem z prowadzącymi będą uczyć się wybranych polsko-ukraińskich piosenek, a następnie wykonają wspólnie utwór grając i śpiewając.

WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA ZEGARÓW

grudzień 2022, czas trwania: 60 minut – szkolne grupy zorganizowane (dzieci)

Zadaniem uczestników warsztatów będzie zaprojektowanie grafiki, którą przeniosą na tarczę drewnianego zegara. Następnie każdy z uczestników będzie składał poszczególne elementy zegara. Efekt swej pracy uczestnicy będą mogli zabrać go do domu. 

Formularz zgłoszeń

Wybierz rodzaj rejestracji:
Oświadczam, że:
Oświadczam, że:

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Edukacja Sztuka Warsztat

WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA I WYKONANIA BIŻUTERII

26 listopada 2022, godz. 11:00 - 14:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Kobieta rysująca rylcem na glinianej tabliczce
Sztuka Warsztat

WARSZTATY CERAMICZNE

28 listopada 2022, godz. 17:00 - 20:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Kobieca ręka pracująca nad glinianym dyskiem
Sztuka Warsztat

WARSZTATY CERAMICZNE

5 grudnia 2022, godz. 17:00 - 20:00

Galeria BWA SOKÓŁ