Wystawa na ekranie: Michał Anioł. Miłość i śmierć

Kino Sztuka Seans filmowy

27 grudnia 2018

czwartek godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Bilety: 20 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne w kasie kina oraz na stronie www.kino-sokol.pl
Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu – a może i wszech czasów.
Z tej perspektywy Michał Anioł jawi się jako artysta nowoczesny, geniusz totalny, który z równą maestrią przejawiał się w dziedzinie malarstwa (rysunki i freski), rzeźby i architektury. Jego arcydzieła należą do najważniejszych obiektów światowego dziedzictwa: powszechnie uwielbiany posąg Dawida we Florencji, freski na sklepieniu i ścianie ołtarzowej w Kaplica Sykstyńskiej w Rzymie, oraz tzw. „Madonna Manchester”, czyli „Maria z Nazaretu”, znajdująca się obecnie w National Gallery. Film Phila Grabsky’ego trafi z pewnością do serc tych, na których wyobraźnię działa gigantyczna twórczość Michała Anioła i jego namiętna natura oraz burzliwe dzieje życia i twórczości.

Wystawa na ekranie

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Kalendarium wydarzeń

Pianino stojące koło choinki
Edukacja Muzyka Warsztat

Kolędnicy-wędrownicy! – audycja świąteczna

17 grudnia 2018

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

ozdobne dzwonki zawieszone na choince
Edukacja Muzyka Warsztat

Kolędnicy-wędrownicy! – audycja świąteczna

7 stycznia 2019

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ