TEATRALNY PERYSKOP

Edukacja Teatr Warsztat

17 listopada 2018

sobota godz. 10:00

Krakowskie Forum Kultury (Kraków, ul. Mikołajska 2)

Bilety: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Aktualnie brak wolnych miejsc.
Warsztaty instruktorskie pn. TEATRALNY PERYSKOP, realizowane będą w listopadzie oraz w grudniu w KRAKOWIE w ramach projektu MAŁOPOLSKIE ANIMACJE TEATRALNE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Ideą instruktorskich warsztatów o charakterze multimedialnym jest podglądnięcie tego „jak to robią inni”, czyli przegląd najciekawszych spektakli finału 32. i 33. Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK zarejestrowanych w latach 2017 i 2018.

Na podstawie pokazu video złożonego z obszernych fragmentów najbardziej udanych projektów teatralnych, omówione zostaną środki i techniki teatralne w najlepszych przedstawieniach pod kątem: pracy z aktorem, wyboru i opracowania tekstu, kompozycji przestrzeni, zastosowania funkcjonalnej scenografii i pomysłowych kostiumów wykonanych małym nakładem finansowym, doboru muzyki i wykorzystywania dźwięków generowanych „na żywo”. Pokazywane będą spektakularne efekty pracy z dziećmi najmłodszymi i starszymi oraz młodzieżą. Zaprezentowane i omówione zostaną szczególnie udane przykłady dialogów zarówno w adaptacjach, jak w tekstach oryginalnych. Zwracać się będzie uwagę na proste, ale efektowne wykorzystanie ruchu scenicznego, które nie wymaga wiedzy choreograficznej.

Słowem: prezentowane będzie szerokie spektrum bardzo ciekawych propozycji teatralnych z jakim mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich dwóch lat. Każdy uczestnik otrzyma smakowitą porcję dobrego teatru, którą będzie się raczył wraz z prowadzącymi zajęcia w cyklu dwóch spotkań:

17 listopada (sobota), godz. 10.00-14.00
Dobry pomysł jest na ogół prosty

1 grudnia (sobota), godz. 10.00-14.00 
Praca popłaca


Zajęcia poprowadzą aktorzy i reżyserzy, jurorzy Festiwalu BAJDUREK: Włodzimierz Jasiński oraz Jacek Milczanowski.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu MAŁOPOLSKIE ANIMACJE TEATRALNE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalendarium wydarzeń

kilka dzwonków dla owiec
Folklor Muzyka Przegląd

3. ORAWSKI ZBYRCOK

16 - 17 listopada 2018

Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce

mężczyzna w brudnych ubraniach tańczy
Teatr Spektakl

Album Karla Höckera

18 listopada 2018, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ