Liryka i muzyka z uśmiechem

Literatura Muzyka Wieczór poetycki

8 lutego 2019

piątek godz. 18:00

Galeria Sztuki BWA JATKI, Nowy Targ, ul .Kościuszki 4

Bilety: Wstęp bezpłatny
Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny pn. "Liryka i muzyka z uśmiechem", który odbędzie się w ramach cyklu "Mam Wam coś do powiedzenia". Gośćmi spotkania będą krakowski poeta Jacek Sojan oraz muzycy z Opola: Tomasz Sawicki, Dagmara Gałeczka, Łukasz Gliniorz i Kazek Humeniuk.

Jacek Sojan
Urodziłem się 12 grudnia 1952 roku w Krakowie, gdzie nadal mieszkam i pracuję. Studiowałem filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ponad pięć lat prezesowałem Klubowi Literackiemu Pod Jaszczurami w Krakowie.
Staraniem przyjaciół z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ukazał się w roku 1982 bezdebitowy tomik niemy poeta. Jako świadectwo wydawnictwa poza zasięgiem cenzury, staraniem tychże przyjaciół ukazało się jego drugie wydanie w dwudziestą rocznicę pierwszego wydania (i w dwudziestą pierwszą rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego).
Debiutowałem oficjalnie w 1983 zbiorem wierszy Dziedzictwo kataryniarza. W roku 2007 ukazał się kolejny zbiór pt. Dmuchawiec, którego wydawcą był krakowski poeta Bogdan Zdanowicz. Dmuchawiecpowstawał równolegle ze współpracą z portalem poetyckim www.poezja org. W roku 2010 miał swoją prezentację kolejny tomik pt. babia góra – z ilustracjami Elżbiety Królikowskiej (wydawca – Bogdan Zdanowicz). W roku 2011 powstał prawdziwy cymes edytorski w postaci zbioru pt. pocztówka spod limby, nad którego ostatecznym kształtem pracowało wiele osób.
Od wielu lat organizuję i prowadzę spotkania literackie, zajmuję się eseistyką i krytyką literacką, współpracuję z grupami artystów i literatów: m.in. z kaliskim Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka Mleka, szczecińskim  Zaułkiem Wydawniczym Pomyłka i galerią Trystero, oraz z grupą literacką poeci po godzinach. Obecnie (styczeń 2013 r.) pracuję nad zbiorem wierszy metafizycznych oraz książką dramatów – zeszyt sztuk teatralnych.

Tomasz Sawicki
Autor muzyki, tekstów piosenek, skeczów i audycji radiowych. Organizator wielu koncertów i imprez kulturalnych, między innymi spotkania ze znanymi pisarzami np. William Wharton czy Norman Davis. Uczestnik i laureat festiwali i przeglądów, w tym Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, FAMY w Świnoujściu, Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” w Poznaniu, Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce, Turnieju Łgarzy w Bogatyni, Studenckiej Giełdy Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie i wielu, wielu innych.
Na co dzień przedsiębiorca, tłumacz przysięgły i nauczyciel języka angielskiego. W Radiu Opole przez dwa lata prowadził audycję „Pół żartem”.
Dotychczas wydał trzy płyty „Piosenki z Teczki”, „Radość człowiecza” i „I jeszcze …live” .
Kolejna… w drodze.

Dagmara Gałeczka
Od kilkunastu miesięcy wspólnie z Tomaszem i Kazkiem tworzy zespół wykonujący autorskie utwory Tomasza. Jej gra na skrzypcach w sposób niebanalny urozmaica muzykę Tomasza. Posiada duże zdolności improwizacyjne, chętnie muzykuje z innymi artystami.

Kazek Humeniuk
Od kilku lat stanowi silne wsparcie rytmiczne, dźwiękowe i osobowościowe dla całego zespołu. Swoim niezmąconym optymizmem i dużym poczuciem humoru wprowadza atmosferę rozluźnienia i spokoju.

Łukasz Gliniorz
Wszechstronnie utalentowany młody pianista, który z łatwością odnajduje się w różnych konwencjach muzycznych. W zespole od niedawna, ale już chyba na stałe.

Kalendarium wydarzeń

Aktorzy Teatru im. Stanisława Witkiewicza podczas spektaklu "Operetka"
Teatr Spektakl

"Operetka" Witolda Gombrowicza

5 lutego 2019, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

reprodukcja obrazu
Sztuka Wernisaż

O Krakowie - Postscriptum Multimedialny Międzynarodowy projekt artystyczny

15 lutego 2019, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI