KONCERT DUETU ORGANOWEGO: Lars Schwarze i Marion Krall

Muzyka Koncert

18 listopada 2019

poniedziałek godz. 19:00

kościół pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu

Bilety: Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie MCK SOKÓŁ od 24 października
Duet Marion Krall i Lars Schwarze zdobył II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI (2018, Nowy Sącz, Polska). Ich repertuar zawiera oryginalne utwory, a także transkrypcje muzyki orkiestrowej.

Lars Schwarze

Rozpoczął grę na organach w wieku 12 lat pod kierownictwem muzycznym Helmuta Langenbrucha (Hildesheim, St. Michael). Od 2012 roku studiuje muzykę kościelną i organy u prof. Arvida Gasta w Lubece. W ramach wymiany studenckiej kształcił się u prof. Davida Titteringtona w Royal Academy of Music w Londynie. Zdobył kilka nagród na międzynarodowych konkursach organowych (np. Mendelssohn-Hochschulwettberb 2019, International Buxtehude-Organ Competition 2018 i International Hermann-Schröder Prize 2017). Lars Schwarze jest asystentem organisty w St. Jakobi Lubeka i regularnie gra na historycznych instrumentach podczas nabożeństw i koncertów.

Marion Krall

Rozpoczęła edukację muzyczną w Lahr (południowo-zachodnie Niemcy) pod kierownictwem muzycznym Hermanna Feista. W 2012 roku dołączyła do Musikhochschule Luebeck, aby studiować muzykę kościelną i organy u prof. Arvida Gasta. Wspierana przez europejski program wymiany „Erasmus” spędziła rok w Pôle Superieur de Paris, studiując u Christophe'a Mantoux. W latach 2015–2017 pracowała jako asystentka w St Jakobi Luebeck, grając na unikalnych instrumentach historycznych. Od 2017 roku studiuje u prof. Bernharda Haasa w Akademii Muzycznej w Monachium, gdzie realizuje się także jako dyrygent chóru i śpiewak w różnych zespołach. Od września 2019 r. Marion Krall pracuje jako asystent muzyk kościelny w kościele St Lukas w Monachium.

Kalendarium wydarzeń

Chór VERAICON
Muzyka Koncert

VERAICON I PRZYJACIELE - koncert Jubileuszowy 10-lecia Chóru VERAICON

16 listopada 2019, godz. 19:15

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

High Definition Quartet fest. Igor Boxx
Muzyka Koncert

DZIADY - High Definition Quartet feat. Igor Boxx

19 listopada 2019, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ