FERIE W GALERII BWA SOKÓŁ

Edukacja Sztuka Warsztat

27 stycznia - 7 lutego 2020

Galeria BWA SOKÓŁ

Bilety: 5 zł
Zimowa oferta warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży.
Podczas spotkań odbywają się zajęcia praktyczne, które wzmacniają wyobraźnię i inwencję twórczą dzieci. Warsztaty polegają na konstruowaniu nowatorskich form przestrzennych oraz motywują do kreatywnego myślenia opartego na poszukiwaniu niesztampowych rozwiązań. Towarzysząca temu doskonała zabawa sprzyja refleksji na temat Sztuki Współczesnej oraz poznaniu nowych środków autoekspresji.

Zajęcia organizowane są w dwóch turach: I tura 27.01-31.01.2010, II tura 03.02.-07.02.2020, w godzinach od 11.30 do 14.30. Koszt: 5 zł od osoby/1 dzień. Prosimy uczestników o zabranie przekąsek oraz napojów :)

Zgłoszenia telefoniczne u koordynatorów projektów.

PROGRAM ZAJĘĆ:
ZGINAKI/SKŁADAKI (ZIMOWY KRAJOBRAZ)

Cała zimowa sceneria z kartonu: drzewa, sanie, zwierzęta, postaci…
Ciekawym środkiem artystycznego wyrazu oraz świetną zabawą dla dzieci jest formowanie różnych kształtów z kartonów, gazet oraz malowanie ich farbami.

AWATAR ŚMIAŁKA (SUPERBOHATER/HEROS)
Zastanowimy się nad cechami charakteryzującymi portret i maskę. Każdy z uczestników wykona maskę w dowolnej skali i kolorystyce. Wolność w doborze techniki zdecyduje o charakterze maski. Narzędzia: kartony, farby, pędzle, nożyczki, taśmy samoprzylepne, tkaniny.

ZWIERZĘ ŚMIAŁKA
Przed przystąpieniem do pracy porozmawiamy na temat znanych i lubianych zwierząt, określimy ich charakterystyczne cechy, porównamy ich budowę, wielkość i sposób poruszania się. Następnie poprzez zastosowanie różnych technik plastycznych stworzymy rzeźby zwierząt Śmiałków.

FLAGA/GODŁO ŚMIAŁKA
Podczas warsztatów uczestnicy będą projektować Flagę lub Godło swojego Śmiałka.  Praca będzie wykonana różnorodnymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem metody mix-media.

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Warsztat

Artystyczny kolaż

26 stycznia 2020, godz. 10:00 - 11:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Kino Prelekcja Seans filmowy

Słodziak

28 stycznia 2020, godz. 19:00

Kino SOKÓŁ