O nas

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu jest samorządową instytucją kultury województwa małopolskiego, realizującą zadania z zakresu ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego, kształtowania kompetencji kulturowej oraz inspiracji aktywnych form uczestnictwa w kulturze.

Aktualności

Mężczyzna w garniturze odsłania czerwoną kurtynę

Poetyckie refleksje animatora kultury... w czasach pracy zdalnej - „PREMIERA”

1 grudnia 2020
Dwudziesta pierwsza poetycka refleksja animatora kultury... "Kurtyna w górę".
Dwie kobiety i czterech mężczyzn w maseczkach na twarzy stoi na tle roll-upa Małopolski

Coraz szersza współpraca małopolskich instytucji

30 listopada 2020
W poniedziałek 30 listopada w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, w obecności marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy czterema małopolskimi instytucjami.
Dwie małe świeczki palą się w łupinach orzecha

Przed nami noc wróżb i przepowiedni

25 listopada 2020
Co mają ze sobą wspólnego Rosja, Neapol, rycerz, woziwoda, ołów, wygłodniały pies, rzeźnik i buty?Prawidłowa odpowiedź brzmi: postać świętego Andrzeja Apostoła. Apostoła, który swoją posługę pełnił w Bizancjum, gdzie zginął śmiercią męczeńską rozpięty na krzyżu w kształcie litery „x” (stąd tzw. krzyż św. Andrzeja). Święty Andrzej Apostoł stał się patronem rycerzy, rybaków, rzeźników, ludzi w podróży, a nawet nieznanych nam w dzisiejszych czasach woziwodów. Pod jego szczególną opiekę powierzano miasta, miedzy innymi Neapol, Brugię, Rawennę, ale i całe krainy i państwa, chociażby Burgundię, Bitynię, Rosję, Szkocję...
Fragment oświetlonej lampkami choinki

Wygraj atrakcyjne nagrody pieniężne w naszych świątecznych konkursach!

25 listopada 2020
Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach rodzinnych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia: „Kolęda z rodziną - Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych” oraz „Małopolska niedalEKO tradycji” - konkurs na dekoracje choinkowe. UWAGA! Termin zgłoszeń przedłużony do 2 grudnia!