O nas

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu jest samorządową instytucją kultury województwa małopolskiego, realizującą zadania z zakresu ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego, kształtowania kompetencji kulturowej oraz inspiracji aktywnych form uczestnictwa w kulturze.

Aktualności

Ambasador Antoni Malczak...

19 marca 2019
Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Antoni Malczak został Honorowym Ambasadorem Sądeckiego Sztetlu. Uroczysta gala, podczas której wręczono statuetkę i dyplom potwierdzający przyznanie tego tytułu, odbyła się w Hotelu Beskid w Nowym Sączu (poniedziałek 18 marca). Jej uczestnikami były liczne osoby, które wspierają od lat tę ciekawą inicjatywę historyczną. Wśród składających gratulacje był prezydent Ludomir Handzel.
"Portret Polaka" - przedpremiera filmu

Portret Polaka, czyli wzruszająca opowieść o Bolesławie Barbackim

4 marca 2019
W piątek (1 marca 2019) w sali im. Lucjana Lipińskiego odbył się przedpremierowy zamknięty pokaz fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Portet Polaka”. Dzieło wyreżyserowane przez Barbarę Szewczyk, według pomysłu i scenariusza Marii Molendy, obejrzała duża grupa osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. W powszechnej opinii widzów, ten piękny film, zarówno pod względem treści, jak i walorów artystycznych, znakomicie przybliża współczesnym jednego z najwybitniejszych w historii synów Nowego Sącza i Ziemi Sądeckiej, człowieka wręcz renesansowego, o licznych talentach i o wielkich zasługach dla swojej małej ojczyzny.

Wiosenny biuletyn MCK SOKÓŁ

1 marca 2019
Ukazał się najnowszy numer biuletynu MCK SOKÓŁ, a w nim wydarzenia organizowane od marca do maja 2019.
fot. Piotr Gryźlak

Nagroda im. Ks. Prof. Bolesława Kumora dla Jerzego Gizy i Marcina S. Przybyły

25 lutego 2019
W sobotę (23 lutego) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ poznaliśmy laureatów siódmej edycji Konkursu o Nagrodę Ks. Prof. Bolesława Kumora. Kapituła, pod przewodnictwem Marioli Berdychowskiej, przyznała to wyróżnienie znanemu z licznych publikacji historycznych sądeczaninowi Jerzemu Gizie (kategoria „Sądecki Autor”) i dr. Marcinowi S. Przybyle, krakowskiemu archeologowi, autorowi publikacji pt. „Przeszłość, pamięć i dziwne ruiny. Archeologiczne odkrycia na Górze Zyndramowej w Maszkowicach”  (kategoria „Książka o Sądecczyźnie”).