Relacje

POGÓRZAŃSKIE GODY - 11. MAŁOPOLSKI KONKURS OBRZĘDÓW OBYCZAJÓW I ZWYCZAJÓW LUDOWYCH

POGÓRZAŃSKIE GODY - 11. Małopolski Konkurs Obrzędów Obyczajów i Zwyczajów Ludowych

kamizelka
Folklor Muzyka Taniec Konkurs

28 kwietnia 2019

W tegorocznym przeglądzie POGÓRZAŃSKIE GODY 14 zespołów (w tym 6 grup teatralnych KGW oraz 8 zespołów folklorystycznych) zaprezentowało widowiska folklorystyczne o zróżnicowanej tematyce z zakresu tradycyjnej obrzędowości. Widoczny kierunek poszukiwań przez instruktorów nowych zapomnianych tematów cieszy tym bardziej, że wielu z nich reprezentuje już młode pokolenie folklorystów.

Sukcesy "naszych" recytatorów

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - eliminacje wojewódzkie

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje wojewódzkie, fot. AST w Krakowie, 2019
Literatura Konkurs

26 kwietnia 2019

W Krakowie odbyły się wojewódzkie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W gronie laureatów znaleźli się młodzi ludzie, którzy wcześniej z powodzeniem uczestniczyli w kwalifikacjach zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Jubileuszowa 30. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

30. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

Folklor Sztuka Konkurs

17 kwietnia 2019

W niepowtarzalnej  scenerii utworzonej z tysiąca tradycyjnych i współczesnych pisanek, palm słupowych i rosochatych, palety wiosennych, wielobarwnych, bibułowych kwiatów, pająków, maślanych baranków, tradycyjnych kołaczy oraz stoisk i stołów wielkanocnych, w dniu 13 kwietnia 2019 r. o godz. 12.30 w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie odbył się finał 30. Jubileuszowej edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

Zakończyły się eliminacje rejonowe 64. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje rejonowe w Nowym Sączu

Literatura Konkurs

10 kwietnia 2019

W eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu zaprezentowało się 34 laureatów eliminacji powiatowych: 20 w Turnieju Recytatorskim, 7 w Turnieju Poezji Śpiewanej, 4 w Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” oraz 3 w Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

Eliminacje rejonowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje rejonowe w Tarnowie

kurtyna
Literatura Konkurs

10 kwietnia 2019

8 kwietnia br. 17 laureatów eliminacji powiatowych zaprezentowało swoje umiejętności na deskach Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Na początku było Słowo...

ZALUBIENI W SŁOWIE

Folklor Literatura Koncert Wieczór autorski

8 kwietnia 2019

Tym znamiennym zdaniem rozpoczyna swoją Ewangelię św. Jan. I ten cytat przypomniała podczas piątkowego wieczoru w sali im. Romana Sichrawy Małgorzata Broda, odnosząc go do dwójki bohaterów spotkania: piwniczanki Wandy Łomnickiej-Dulak i krakowianina (rodem z Orawy) prof. Józefa Kąsia. Bo też w tym przypadku nie chodziło jedynie o promocję dwóch niezwykłych książek,  ale nade wszystko o pochwałę wartości Słowa (pisanego dużą literą). Obie te osoby o nie w swojej pracy i w życiu codziennym dbają, jak mało kto.

Zakończyły się 28. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów

28. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

buława
Edukacja Muzyka Warsztat

1 kwietnia 2019

W dniach 29-31 marca br. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyły się trzydniowe warsztaty kapelmistrzowskie, w których udział wzięło 50 dyrygentów i muzyków orkiestr dętych z ośmiu województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Zakończył się 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki

34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki

grupa teatralna
Teatr Przegląd

29 marca 2019

Komisja Artystyczne serdecznie dziękuje wszystkim zespołom teatralnym i ich opiekunom artystycznym za pracę włożoną w przygotowanie spektakli i podkreśla ich wysoki poziom artystyczny. Różnorodność użytych technik teatralnych świadczy o nieustających poszukiwaniach środków wyrazu, czemu sprzyja formuła Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

Magda Umer, Mumio i Przybora, czyli spektakl na 102!

Magda Umer i MUMIO - spektakl PRZYBORA NA 102

Muzyka Teatr Koncert Spektakl

26 marca 2019

Zakończył się XV Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki  Pamiętajcie o Ogrodach. Ostatnim akcentem tego wydarzenia był spektakl „Przybora na 102” w wykonaniu Magdy Umer i Mumio (sobota, 23 marca).

Tworzywo braci Waglewskich, czyli z Radarem w SOKOLE

FISZ EMADE TWORZYWO - Radar

koncert Fisz Emade Tworzywo
Muzyka Koncert

25 marca 2019

FISZ EMADE TWORZYWO, czyli bracia Bartek oraz Piotr Waglewscy (i przyjaciele) wystąpili w drugim koncercie na XV Wiosennym Festiwalu Artystów Piosenki  Pamiętajcie o Ogrodach. W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ (w piątek, 22 marca) zagrali utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „Radar”. Przypomnieli też wiele swoich wcześniejszych znanych utworów, m.in. „Ślady”, „Biegnij dalej sam” i „Telefon”.

Eliminacje powiatowe 64. OKR za nami!

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje

Edukacja Literatura Konkurs

22 marca 2019

Zakończyły się eliminacje powiatowe 64. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, które przeprowadzone zostały w 9 miejscowościach Małopolski. Kolejny etap – eliminacje rejonowe – odbędą się 8 kwietnia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie oraz 9 kwietnia w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Szczęśliwa Dorota Miśkiewicz, szczęśliwi sądeczanie

Dorota Miśkiewicz - Lubię być szczęśliwa

Muzyka Koncert

22 marca 2019

Koncertem „Lubię być szczęśliwa” rozpoczął się w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu jubileuszowy XV Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach. Tytuł, zaczerpnięty z nieśmiertelnej piosenki Jonasza Kofty, mówi wszystko: po zimie czas na liryczny, poetycki początek nowego życia, nie tylko w przyrodzie. Wokalistce towarzyszył ojciec – Henryk, znakomity saksofonista, który gościnnie uzupełnił jej zespół: Tomasz Kałwak (klawisze), Patryk Stachura (bas) i Łukasz Żyta (perskusja).