Relacje

WARSZTATY DLA MAŻORETEK I INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH 2019

WARSZTATY DLA MAŻORETEK I INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH

Warsztaty dla mażoretek 2019
Edukacja Warsztat

14 października 2019

W dniach 11-12 października br. w MCK SOKÓŁ odbyły się warsztaty praktyczne adresowane do mażoretek oraz instruktorów prowadzących grupy mażoretkowe. Uczestnicy przyjechali do Nowego Sącza z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Inauguracja Akademii Słowa - edycja 2019/2020

AKADEMIA SŁOWA - zgłoszenia do edycji 2019/2020

Edukacja Warsztat

11 października 2019

11 października br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ rozpoczęła się kolejna edycja zajęć warsztatowych z zakresu recytacji pn. AKADEMIA SŁOWA. W spotkaniu inauguracyjnym, które poprowadziła dr hab. Ziuta Zającówna (aktorka i reżyserka, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie), wzięło udział 34 uczniów reprezentujących 10 placówek oświatowych.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka za nami!

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka - eliminacje wojewódzkie

I Ogólnopolski Konkurs im. Stanisława Jopka
Folklor Muzyka Konkurs

8 października 2019

W poniedziałek, tj. 7 października, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ było organizatorem eliminacji wojewódzkich I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława. Jopka. Uczestnicy Konkursu mieli okazję zmierzyć się z tak znanymi utworami z repertuaru „Mazowsza" jak „Dwa serduszka" czy „Ej, przeleciał ptaszek"!

Złote Kadry i Stonogi rozdane!

9. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda

Kino Festiwal

7 października 2019

Za nami 9. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda, który przygotowany został z myślą o młodych pasjonatach X Muzy.

Parada kół gospodyń wiejskich w Jabłonce

10. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

fot. Marek Harbaczewski
Folklor Przegląd

7 października 2019

5 i 6 października w Jabłonce odbył się 10. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Nagrodę główną Przeglądu otrzymało KGW Ptaszkowa.

My, Małopolanie 2019: koncert, nagrody i brawa dla orkiestr

My, Małopolanie

fot. pracownia audiowizualna MCK SOKÓŁ
Muzyka Koncert

1 października 2019

W sobotę 28 września w sali im. Lucjana Lipińskiego odbyła się gala z cyklu „MY, MAŁOPOLANIE”. Wystąpili laureaci 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY: Orkiestra Dęta GROBLA i Orkiestra Dęta ZATOR.

Wieczór organowy z wisienką na torcie

Między Europą a Ameryką - koncert organowy z cyklu THESAURUS ECCLESIAE

Ilona Kubiaczyk-Adler, fot. Piotr Gryźlak
Muzyka Koncert

1 października 2019

W ramach Sądeckiej Akademii Organowej z koncertem zatytułowanym "Między Europą a Ameryką" wystąpiła mieszkająca od wielu lat w Stanach Zjednoczonych  organistka Ilona Kubiaczyk-Adler. Poniedziałkowy wieczór w kościele św. Kazimierza – z cyklu Thesaurus Ecclesiae – prowadził prof. Ireneusz Wyrwa.

METODYCZNE WARSZTATY KAPELMISTRZOWSKIE

Metodyczne Warsztaty Kapelmistrzowskie

Edukacja Muzyka Warsztat

30 września 2019

W dniach 28-29 września br. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyły się dwudniowe warsztaty kapelmistrzowskie, w których udział wzięło 34 dyrygentów i muzyków orkiestr dętych z czterech województw: łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

ECHO TROMBITY - Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych

REFLECT, fot. Krzysztof Czernecki, I miejsce w konkursie

30 września 2019

W dniu 28 września 2019 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego ECHO TROMBITY, dla którego inspiracją była 42. edycja Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

Latynoamerykańska Klasyka - Piano&Cello

KONCERT MUZYKI LATYNOAMERYKAŃSKIEJ: Perz&Pasławski

Muzyka Koncert

17 września 2019

W piątkowy wieczór (13 września), sala im. Romana Sichrawy wypełniła się publicznością zainteresowaną klimatem muzyki latynoamerykańskiej. Program koncertu przygotowało dwóch młodych i zdolnych muzyków, tworzących duet Perz&Pasławski.

28. PREZENTACJE NOWOTARSKIE – ludzie i sztuka, jubileusze i podziękowania

28. PREZENTACJE NOWOTARSKIE - wernisaż wystawy

28. Prezentacje nowotarskie, fot. Anna Szopińska
Sztuka Wernisaż

17 września 2019

Kilka godzin – nomen omen w piątek, trzynastego – trwało świętowanie 28. urodzin Galerii BWA JATKI. Wymowę kolejnego jubileuszu wzmocniło kilka innych okoliczności. Na Prezentacjach Nowotarskich  pojawił się bardzo czule żegnany i były już, bo odchodzący na emeryturę dyrektor macierzystej dla Galerii placówki, czyli Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Antoni Malczak. 30-lecie pracy na artystycznej niwie obchodziła równocześnie szefowa JATEK, Ania Dziubas. Było więc wzruszająco, refleksyjnie, ale i radośnie, bo taka właśnie atmosfera zawsze towarzyszy dorocznemu spotkaniu twórców i przyjaciół.

Grand Prix 7. Biennale Pasteli zdobył Wojciech Zaniewski

7. Międzynarodowe Biennale Pasteli - wernisaż wystawy

7. Międzynarodowe Biennale Pasteli
Sztuka Wernisaż Wystawa

9 września 2019

201 obrazów autorstwa 130 artystów z 25 krajów znalazło się na udostępnionej w piątek wystawie w nowosądeckiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Prezentowane prace zostały wyłonione w konkursie, który jest głównym punktem 7. Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu.