Relacje

ZAUFAJCIE SŁOWU - 14. warsztaty recytatorskie w Brzesku

Zaufajcie Słowu - zgłoszenia do edycji 2019/2020

Edukacja Literatura Warsztat

20 listopada 2019

18 listopada br. wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku rozpoczęliśmy  kolejną edycję warsztatów recytatorskich ZAUFAJCIE SLOWU, adresowaną do młodzieży i dorosłych.Spotkania warsztatowe pt. "Sceniczna interpretacja tekstów literackich", odbywać się będą od listopada br. do lutego 2020 r. i mają na celu rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia o tekście literackim, operowania środkami wyrazu oraz wytwarzania określonych stanów emocjonalnych poprzez konsekwentne działanie słowem.

Jazzowe oblicze "Dziadów"

DZIADY - High Definition Quartet feat. Igor Boxx

Muzyka Koncert

20 listopada 2019

19 listopada w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ odbył się koncert jazzowy zespołu HIGH DEFINITION QUARTET oraz IGORA BOXXA, który był ostatnim akcentem XXV Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS.

Veraicon i przyjaciele

VERAICON I PRZYJACIELE - koncert Jubileuszowy 10-lecia Chóru VERAICON

Muzyka Koncert

19 listopada 2019

W sobotni wieczór, 16 listopada, zgromadzona publiczność w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, miała okazję wysłuchać pięknego koncertu zorganizowanego z okazji 10-lecia chóru bazyliki Przemienienia Pańskiego "Veraicon".

Prace Edyty Stajniak w Galerii BWA SOKÓŁ

Edyta Stajniak - grafika - wernisaż wystawy

Sztuka Wernisaż

19 listopada 2019

15 listopada została otwarta ostatnia w tym roku wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, którą tworzą grafiki Edyty Stajniak. Zebranych gości powitał dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych oraz przewodniczący Rady Programowej BWA SOKÓŁ Andrzej Szarek.

Sądecka premiera filmu "Proceder" w Kinie Sokół

PROCEDER - premiera filmu

Kino Seans filmowy

19 listopada 2019

"Proceder" był najbardziej wyczekiwanym filmem tej jesieni, nie tylko przez fanów rapu. W piątkowy wieczór (15 listopada) sala im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ wypełniła się po brzegi. Gośćmi wieczoru byli twórcy filmu - bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie.

Inauguracja VI Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Studium dla kapelmistrzów i tamburmajorów orkiestr dętych

Studium Kapelmistrzowskie Edukacja Muzyka

15 listopada 2019

29 słuchaczy, którzy przybyli z dziesięciu województw (dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego), zainaugurowało zajęcia na Ogólnopolskim Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych.

SPOTKANIE AUTORSKIE WOKÓŁ ANTOLOGII "POECI SĄDECCZYZNY" PROF. BOLESŁAWA FARONA

Spotkanie autorskie wokół antologii "POECI SĄDECCZYZNY" prof. Bolesława Farona

Literatura Muzyka Koncert Wieczór autorski

13 listopada 2019

13 listopada w MCK SOKÓŁ odbył się wieczór poetycko - muzyczny w ramach trwającego festiwalu IUBILAEI CANTUS. Spotkanie poświęcone było najnowszej książce prof. Bolesława Farona pn. "Poeci Sądecczyzny".

TEATRALNE TROPY w Żabnie

13 listopada 2019

W dniu 8 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się kolejna edycja warsztatów TEATRALNE TROPY, tym razem, adresowana do aktorów – amatorów zespołu teatralnego Ad Hoc z Żabna.

Nowy Sącz na 100-lecie! - "Msza dziękczynna" Pawła Muzyki

NOWY SĄCZ NA 100-LECIE! MSZA DZIĘKCZYNNA PAWŁA MUZYKI – KONCERT SYMFONICZNY

Nowy Sącz na 100-lecie, fot. Kinga Ptak, pracownia audiowizualna MCK SOKÓŁ
Muzyka Koncert

12 listopada 2019

Muzyka, jako język uniwersalny, służyła– co pokazują dzieje ludzkości – wzmacnianiu narodowej tożsamości i budowaniu świata wolnego człowieka. Paweł Muzyka skomponował Mszę dziękczynną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, która 8 listopada zabrzmiała w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Kompozycja ta, jak wyznał jej autor, powstała z potrzeby serca i chęci opowiedzenia się w dźwiękach, jak w słowach, po stronie wartości związanych z wiarą, która Polakom dawała siłę do walki o wolność i oparcie duchowe.

Koncert organowy w 101. rocznicę odzyskania niepodległości

Koncert duetu organowego: Karolina Karkucińska i Maciej Wota

Maciej Wota i Karolina Karkucińska, fot. Bartłomiej Wawrzyniak, pracownia audiowizualna, MCK SOKÓŁ
Muzyka Koncert

12 listopada 2019

W dniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbył się koncert organowy na cztery ręce. Zebrana publiczność miała okazję posłuchać duetu organowego, który tworzyli: Karolina Karkucińska i Maciej Wota. Młodzi muzycy wystąpili w MCK SOKÓŁ już po raz drugi - w 2018 roku zdobyli III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI, który odbył się w Nowym Sączu.

Jubileusz 70-lecia Szkoły Muzycznej na otwarcie festiwalu Iubilaei Cantus

NOC DŹWIĘKÓW - Jubileusz 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu

Muzyka Koncert

4 listopada 2019

2 listopada wyjątkowym wydarzeniem pn. "Noc dźwięków" został zainaugurowany XXV festiwal IUBILAEI CANTUS. Głównym punktem programu była gala z okazji 70-lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

Labirynt Historii 2019

XIV LABIRYNT HISTORII: ZŁOTY WIEK - EPOKA JAGIELLONÓW

Edukacja Konferencja Prelekcja Seans filmowy Warsztat

30 października 2019

Za nami kolejna edycja unikatowego programu edukacyjno-kulturalnego LABIRYNT HISTORII, która w tym roku nosiła tytuł „Złoty Wiek - epoka Jagiellonów”. Od 21 do 26 października uczestnicy projektu - w większości młodzież - spotykali się w MCK SOKÓŁ na licznych wykładach, warsztatach i wydarzeniach artystycznych.