Relacje

Wieczór Małopolski nr 126: „Baron cygański” po krakowsku...

BARON CYGAŃSKI

Teatr Spektakl

5 lutego 2020

We wtorkowy wieczór (4 lutego 2020 r.) obejrzeliśmy jedną z najpopularniejszych operetek Johanna Straussa. W ramach cyklu Wieczory Małopolskie Opera Krakowska zaprezentowała na scenie MCK SOKÓŁ „Barona cygańskiego”. Spektakl wyreżyserował Laco Adamik, orkiestrą dyrygował Tomasz Tokarczyk, a w głównych rolach wystąpili znani śpiewacy. Niektórych z nich gościliśmy już wielokrotnie w Nowym Sączu.

Mały Kominiarczyk, czyli Wieczór Małopolski numer 125...

MAŁY KOMINIARCZYK. ZRÓBMY OPERĘ!

Teatr Spektakl

1 lutego 2020

To już nie jest mały jubileusz, ale całkiem wielki! W 125.  Wieczorze Małopolskim (w sobotę, 1 lutego 2020 r.) w roli głównej wystąpili artyści Opery Śląskiej z Bytomia. Zaprezentowali oni sądeckiej publiczności spektakl „Mały Kominiarczyk. Zróbmy operę!” Benjamina Brittena, z librettem Erica Croziera, w reżyserii Zofii Dowjat. Widowisko piękne, wciągające w akcję widza, nie tylko młodego, ale też dorosłego.

23. Pastuszkowe kolędowanie za nami

23. Pastuszkowe Kolędowanie - Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

27 stycznia 2020

25 i 26 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu zaprezentowało się 29 dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych.

(Nie)Obecni: Jacek Sempoliński w Galerii BWA SOKÓŁ, cud tworzenia czegoś nieoczywistego…

Jacek Sempoliński - malarstwo - wernisaż wystawy

Sztuka Wernisaż

24 stycznia 2020

Do 8 marca br. w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ można oglądać wystawę prac Jacka Sempolińskiego, wybitnego malarza, rysownika, pedagoga, krytyka, eseisty, konesera muzyki. To pierwsza w naszej placówce ekspozycja zorganizowana w ramach nowego cyklu „(Nie)Obecni”. Przedsięwzięcie ma na celu prezentację znakomitych twórców, którzy – mimo wspaniałych dokonań artystycznych - są zbyt mało znani szerokiej publiczności.

Zakopianina 2020 na otwarcie nowego roku w Glaerii BWA JATKI

ZAKOPIANINA - wernisaż wystawy

Sztuka Wernisaż

20 stycznia 2020

Wernisaż wystawy "Zakopianina 2020" zgromadził wielu znakomitych artystów i znakomitych gości. Swoje prace zaprezentowali artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków oddział w Zakopanem. Przestrzeń wystawiennicza została wypełniona po brzegi.

Koncert noworoczny: musicalowo i po góralsku!

Koncert noworoczny dla Sądeczan

Muzyka Koncert

13 stycznia 2020

W sobotę i niedzielę (11, 12 stycznia) sala im. Lucjana Lipińskiego w MCK SOKÓŁ rozbrzmiewała piękną muzyką. XXVII Koncert Noworoczny (w dwóch turach) został gorąco przyjęty. Publiczność na stojącą oklaskiwała wykonawców. Wystąpili wokaliści znani z musicalowego repertuaru: Paulina Janczak, Katarzyna Łaska, Damian Aleksander i Jakub Wocial. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej w Nowym Sączu, dyrygował ppłk SG Leszek Mieczkowski. Galę prowadziła Katarzyna Sanocka.

PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY ZE ZWIĄZKIEM PODHALAN W POLSCE

6 stycznia 2020

5 stycznia br. w Ludźmierzu odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu a Związkiem Podhalan w Polsce.

Wigilia w MCK SOKÓŁ

23 grudnia 2019

20 grudnia przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ oraz związani z naszą instytucją członkowie Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ, przyjaciele i sympatycy.

Pacynka - lalka na dłoni

Lalkowy Teatr Wyobraźni

Edukacja Sztuka Warsztat

12 grudnia 2019

W dniu 9 grudnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się kolejna edycja lalkarskich warsztatów artystycznych LALKOWY TEATR WYOBRAŹNI organizowanych przez nasze tarnowskie Biuro Organizacyjne.

konfrontacja frenetyków w nowotarskich jatkach

KONFRONTACJE FRENETYKÓW - wernisaż

"Konfrontacje Frenetyków"
Sztuka Wernisaż

12 grudnia 2019

6. grudnia na Mikołaja - prezent - wernisaż wystawy pt: "Konfrontacja Frenetyków". Jak bywa przy wystawach zbiorowych i tym razem można zobaczyć wiele technik i koncepcji stosowanych przez zaproszonych artystów.

Polonia Minor dla Magdaleny Ponurkiewicz

„Bój o Polskę - listy do przyjaciela” - promocja książki Magdaleny Ponurkiewicz

Literatura Wieczór autorski

11 grudnia 2019

Piąta z kolei książka Autorki to pozycja o tematyce politycznej, z odniesieniami do historii naszego kraju. Ma formę listów do przyjaciela Autorki, czterdziestolatka z antypodów, które napisała z nadzieją, że przyda mu się taka forma kontaktu, dającego szansę na poznanie szczegółów politycznej walki o Polskę. Te listy są próbą analizy rzeczywistości, w jakiej Polacy znaleźli się po wyborach w 2015 roku.

Jubileuszowa pokonkursowa wystawa prac TPSP w Nowym Sączu

Przegląd 2019 TPSP - wernisaż

Sztuka Wernisaż

9 grudnia 2019

6 grudnia br. w Galerii SOKÓŁ została uroczyście otwarta 40. jubileuszowa wystawa dorobku artystów Sądecczyzny.