Relacje

FINAŁ KONKURSU SZTUKI SŁOWA ŻYWEGO I PISANEGO „OD SERCA CZŁOWIEKA KU NIESKOŃCZONEMU…”

Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „…od serca człowieka ku Nieskończonemu…”

Kobieta wręcza dziewczynce dyplom. W tle stoi mężczyzna i druga kobieta
Edukacja Literatura Konkurs

30 października 2020

W czwartkowe popołudnie 29 października 2020 r., w Sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych, obowiązujących w związku z pandemią COVID-19 – miał miejsce uroczysty Finał Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „Od Serca Człowieka ku Nieskończonemu…”, zorganizowanego w roku 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Finałową galę poprzedziły warsztaty artystyczne dla uczestników konkursu i ich opiekunów oraz instruktorów, przeprowadzone również z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego i poprowadzone przez Jacka Milczanowskiego – aktora, reżysera, scenarzystę i pedagoga.

TEATR. LUBIĘ TO! - WARSZTATY TEATRALNE W NOWYM SĄCZU

Teatr. Lubię to! - warsztaty teatralne w Nowym Sączu

Sala z dużymi oknami. Mężczyzna jest zwrócony do osób siedzących na krzesłach w półokręgu. Za nim duży ekran.
Teatr Warsztat

26 października 2020

24 października 2020 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbyły się dwa spotkania warsztatowe, w których udział wzięli instruktorzy amatorskich grup teatralnych, w szczególności dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w szkołach i ośrodkach kultury. Było to pierwsze w tym roku stacjonarne spotkanie w naszej nowosądeckiej siedzibie, przygotowane z myślą o liderach teatrów amatorskich. Tym samym szczęśliwie mimo epidemii zainaugurowaliśmy cykl spotkań pod wspólnym hasłem TEATR. LUBIĘ TO! organizowanych do końca 2020 roku w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - w związku z czym udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejne spotkania zaplanowane są w Krakowie w dniach 7 i 14 listopada oraz w Brzesku w dn. 19 listopada.

Poznajcie zwycięzców konkursu fotograficznego „Małopolska sokolim okiem”

Konkurs fotograficzny „MAŁOPOLSKA SOKOLIM OKIEM”

Kolaż zdjęć panoramicznych
Konkurs

20 października 2020

Konkurs przeprowadzony został w dniach 29 września - 13 października 2020 roku. Do udziału w zabawie zgłoszonych zostało 76 fotografii! Nadszedł czas by poznać zwycięzców.

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN - seminarium metodyczne

Grupa ludzi siedzą na krzesłach. Oglądają obraz wyświetlany na ekranie
Edukacja Folklor Prelekcja Warsztat

20 października 2020

W dniach 16 i 17 października 2020 r. w sali wystawienniczej Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach zostało zrealizowane seminarium metodyczne pn. ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN. W szkoleniu uczestniczyło 23. instruktorów grup kolędniczych oraz animatorów kultury ludowej Pogórza z 4. powiatów Małopolski tj.: gorlickiego, jasielskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, z miejscowości: Biała Niżna, Bobowa, Bruśnik, Ciężkowice, Gorlice, Grybów, Gwoździec, Jasło, Kobylanka, Korzenna, Lipnica Wielka, Lubcza, Łużna, Stróże, Zalasowa.

AKADEMIA SŁOWA - edycja 2020/2021

AKADEMIA SŁOWA | zgłoszenia do edycji 2020/2021

dwie kobiety w sali z dużymi oknami, stoją przy stole
Edukacja Literatura Warsztat

15 października 2020

8 października br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ rozpoczęła się kolejna edycja zajęć warsztatowych z zakresu recytacji pn. AKADEMIA SŁOWA. W spotkaniu inauguracyjnym, które poprowadziła dr hab. Ziuta Zającówna (aktorka i reżyserka, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie), wzięło udział 17 uczniów reprezentujących 6 placówek oświatowych.

„Ongaku” u burmistrza Romana Sichrawy...

Ongaku trzy kamienie

Kobieta elf zbliża się w stronę wielkiej drewnianej maski. Trzyma ręce kij. Obok stoi młody chłopak
Muzyka Taniec Teatr Spektakl

6 października 2020

Spektakl „Ongaku trzy kamienie”, przygotowany przez zespół Opery Krakowskiej, obejrzeliśmy na inaugurację nowego cyklu zatytułowanego „Wieczory Kameralne u Burmistrza Romana Sichrawy”. Widowisko, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją, adresowane do dorosłych, młodych widzów oraz do osób z różnymi niepełnosprawnościami, zostało wystawione we wtorek 6 października 2020 r.

Protokół z VI Powiatowego Przeglądu Folkloru Sądecczyzny

VI Powiatowy Przegląd Folkloru Sądecczyzny 2020 ONLINE

Fragment męskiego kaftanu z regionu lachów sądeckich
Folklor Muzyka Taniec Konkurs

2 października 2020

Komisja w składzie: Maria Brylak - Załuska – etnograf, przewodnicząca Lidia Czechowska – choreograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk (MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu), Marta Smólczyńska – etnolog, (MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu) po obejrzeniu: 10 prezentacji tańców regionalnych, 10 prezentacji strojów regionalnych oraz 10 prezentacji muzyk zaprezentowanych przez uczestników VI Powiatowego Przeglądu Folkloru Sądecczyzny komisja konkursowa postanowiła przyznać w trzech odrębnych konkursach nagrody finansowe na ogólną kwotę 14 tys. zł.

Wieczór Małopolski nr 128: Nie takie małe nic!

Takie małe nic - variétés

Mężczyzna jest ubrany w biały garnitur oraz kapelusz. Stoi z założonymi rękami. Wygląda zza białej ścianki.
Muzyka Taniec Spektakl

2 października 2020

Dorota Ficoń i Krzysztof Wnuk, aktorzy zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, podbili serca sądeczan. W ramach cyklu Wieczory Małopolskie w czwartek 1 października wystąpili w spektaklu zatytułowanym „Takie małe nic – variétés, czyli szlagiery z polskich filmów międzywojennych”. Scenariusz i reżyseria to dzieło dyrektora Andrzeja Dziuka, scenografię przygotował Rafał Zawistowski, a stroną muzyczną zajęli się Max Kowalski i Jerzy Chruściński. Obaj panowie wystąpili również w zespole, który towarzyszył solistom.

35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych za nami

35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Dwóch mężczyzn stoi na scenie z mikrofonami. Mężczyzna po lewej jest ubrany w strój górali podhalańskich. Mężczyzna po prawej jest ubrany w garnitur
Folklor Teatr Spektakl

28 września 2020

W niedzielę (27 września) w Bukowiańskim Centrum Kultury DOM LUDOWY odbył się jubileuszowy 35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych 2020.

Wieczór Małopolski nr 127: na MIŁOŚĆ nigdy nie jest za późno...

Miłość

starsza kobieta i starszy mężczyzna siedzą na białym podeście na scenie
Teatr Spektakl

24 września 2020

Za nami wzruszający spektakl „Miłość” Teatru Słowackiego w Krakowie. W widowisku wyreżyserowanym przez Błażeja Peszka (tekst Beniamina Bukowskiego, inspiracja m.in. powieścią „Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona) wystąpili Anna Polony i Jan Peszek. Ten dzień (23 WRZEŚNIA 2020) musimy wyróżnić dużymi literami: po długiej pandemicznej przerwie wreszcie odbył się spektakl w sali im. Lucjana Lipińskiego. I to jaki! Była to zarazem inauguracja nowego sezonu w MCK SOKÓŁ.

Za nami tarnowskie ELIMINACJE REJONOWE 65. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

65. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - TARNOWSKIE ELIMINACJE REJONOWE

Literatura Teatr Konkurs

10 września 2020

W tegorocznych tarnowskich eliminacjach rejonowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego szczególną uwagę Komisji Artystycznej zwróciły prezentacje w turniejach WYWIEDZIONE ZE SŁOWA i TEATRÓW JEDNEGO AKTORA.

Zakończyły się sądeckie eliminacje rejonowe 65. Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego

65. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - sądeckie eliminacje rejonowe

Literatura Teatr Konkurs

3 września 2020

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Jury.