Relacje

Wspaniała sztuka, znakomite aktorstwo...

Akompaniator

Spektakl "Akompaniator"
Teatr Spektakl

7 maja 2019

Tak można krótko podsumować spektakl „Akompaniator”, który obejrzeliśmy w niedzielę 5 maja w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ. To był ostatni akcent jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwali i XVIII Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

Finałowa gala XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari: owacje na stojąco dla Antoniego Malczaka!

XVIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

laureaci konkursu oraz jury
Muzyka Koncert Konkurs

6 maja 2019

Koncertem laureatów zakończył się w sobotę XVIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Przed publicznością wystąpili zdobywcy najwyższych nagród.

Koncert studentów Akademii Muzycznej w Krakowie

Koncert Akademii Muzycznej w Krakowie - Wolfgang Amadeusz Mozart

Koncert Akademii Muzycznej w Krakowie
Muzyka Koncert

1 maja 2019

Wczoraj (we wtorek, 30 kwietnia) odbył się koncert studentów Akademii Muzycznej  w Krakowie, co jest wieloletnią tradycją festiwalu. Młodzi artyści zostali przyjęci entuzjastycznie, a publiczność zgromadzona w bazylice Św. Małgorzaty zgotowała wykonawcom długą owację na stojąco.

Ada Sari u Krzysztofa Pendereckiego

NADZWYCZAJNY KONCERT SYMFONICZNY

Muzyka Koncert

28 kwietnia 2019

Wzruszenie i jeszcze raz wzruszenie, i to do łez, takie emocje towarzyszyły koncertowi inaugurującemu XX Międzynarodowy Festiwal i XVIII Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Wieczór dedykowany był prof. Helenie Łazarskiej.

POGÓRZAŃSKIE GODY - 11. MAŁOPOLSKI KONKURS OBRZĘDÓW OBYCZAJÓW I ZWYCZAJÓW LUDOWYCH

POGÓRZAŃSKIE GODY - 11. Małopolski Konkurs Obrzędów Obyczajów i Zwyczajów Ludowych

kamizelka
Folklor Muzyka Taniec Konkurs

28 kwietnia 2019

W tegorocznym przeglądzie POGÓRZAŃSKIE GODY 14 zespołów (w tym 6 grup teatralnych KGW oraz 8 zespołów folklorystycznych) zaprezentowało widowiska folklorystyczne o zróżnicowanej tematyce z zakresu tradycyjnej obrzędowości. Widoczny kierunek poszukiwań przez instruktorów nowych zapomnianych tematów cieszy tym bardziej, że wielu z nich reprezentuje już młode pokolenie folklorystów.

Sukcesy "naszych" recytatorów

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - eliminacje wojewódzkie

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje wojewódzkie, fot. AST w Krakowie, 2019
Literatura Konkurs

26 kwietnia 2019

W Krakowie odbyły się wojewódzkie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W gronie laureatów znaleźli się młodzi ludzie, którzy wcześniej z powodzeniem uczestniczyli w kwalifikacjach zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Jubileuszowa 30. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

30. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

Folklor Sztuka Konkurs

17 kwietnia 2019

W niepowtarzalnej  scenerii utworzonej z tysiąca tradycyjnych i współczesnych pisanek, palm słupowych i rosochatych, palety wiosennych, wielobarwnych, bibułowych kwiatów, pająków, maślanych baranków, tradycyjnych kołaczy oraz stoisk i stołów wielkanocnych, w dniu 13 kwietnia 2019 r. o godz. 12.30 w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie odbył się finał 30. Jubileuszowej edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

Zakończyły się eliminacje rejonowe 64. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje rejonowe w Nowym Sączu

Literatura Konkurs

10 kwietnia 2019

W eliminacjach rejonowych w Nowym Sączu zaprezentowało się 34 laureatów eliminacji powiatowych: 20 w Turnieju Recytatorskim, 7 w Turnieju Poezji Śpiewanej, 4 w Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” oraz 3 w Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

Eliminacje rejonowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje rejonowe w Tarnowie

kurtyna
Literatura Konkurs

10 kwietnia 2019

8 kwietnia br. 17 laureatów eliminacji powiatowych zaprezentowało swoje umiejętności na deskach Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Na początku było Słowo...

ZALUBIENI W SŁOWIE

Folklor Literatura Koncert Wieczór autorski

8 kwietnia 2019

Tym znamiennym zdaniem rozpoczyna swoją Ewangelię św. Jan. I ten cytat przypomniała podczas piątkowego wieczoru w sali im. Romana Sichrawy Małgorzata Broda, odnosząc go do dwójki bohaterów spotkania: piwniczanki Wandy Łomnickiej-Dulak i krakowianina (rodem z Orawy) prof. Józefa Kąsia. Bo też w tym przypadku nie chodziło jedynie o promocję dwóch niezwykłych książek,  ale nade wszystko o pochwałę wartości Słowa (pisanego dużą literą). Obie te osoby o nie w swojej pracy i w życiu codziennym dbają, jak mało kto.

Zakończyły się 28. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów

28. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

buława
Edukacja Muzyka Warsztat

1 kwietnia 2019

W dniach 29-31 marca br. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyły się trzydniowe warsztaty kapelmistrzowskie, w których udział wzięło 50 dyrygentów i muzyków orkiestr dętych z ośmiu województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Zakończył się 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki

34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki

grupa teatralna
Teatr Przegląd

29 marca 2019

Komisja Artystyczne serdecznie dziękuje wszystkim zespołom teatralnym i ich opiekunom artystycznym za pracę włożoną w przygotowanie spektakli i podkreśla ich wysoki poziom artystyczny. Różnorodność użytych technik teatralnych świadczy o nieustających poszukiwaniach środków wyrazu, czemu sprzyja formuła Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.