Relacje

7. Posiady Teatralne za nami

7. Posiady Teatralne na Orawie 2019

Posiady Teatralne na Orawie, projekt: Joanna Raczek-Baran
Folklor Teatr Konkurs

11 marca 2019

Na scenie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce wystąpiło 20 grup z 9 powiatów województwa małopolskiego (po 1 z powiatu krakowskiego, myślenickiego, wadowickiego, po 2 z powiatu chrzanowskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, 7 z powiatu nowotarskiego).

My, Małopolanie ze Stulatką

MY, MAŁOPOLANIE - koncert Miejskiej Orkiestry Stary Sącz

Zakończenie koncertu "My, Małopolanie"
Muzyka Koncert

11 marca 2019

Starosądeczanie wystąpili w Nowym Sączu. W sali im. Lucjana Lipińskiego w sobotę 9 marca gościliśmy Miejską Orkiestrę Stary Sącz pod dyrekcją Georga Weissa.

Akademia Słowa - zakończenie warsztatów

AKADEMIA SŁOWA - edycja 2018/2019

Zakończenie warsztatów pn. Akademia Słowa
Edukacja Teatr Warsztat

7 marca 2019

7 marca 2019 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zakończyła się kolejna edycja warsztatów z zakresu recytacji pn. AKADEMIA SŁOWA. W ramach edycji 2018/2019 zorganizowanych zostało 6 spotkań - przeprowadzonych w formie ćwiczeń, służących kształceniu kultury mowy, poszukiwaniu wartościowego repertuaru, interpretacji utworów oraz umiejętnej formie ich przekazu.

Jeden Waldemar Malicki, ale w dwóch osobach

Waldemar Malicki jako Dr. Jekyll i Mr. Hyde

Waldemar Malicki podczas koncertu
Muzyka Koncert

4 marca 2019

Waldemar Malicki po raz nie wiadomo który podbił serca sądeckich melomanów, miłośników dobrej muzyki i takiegoż humoru. Jego koncert zatytułowany „Dr. Jekyll i Mr. Hyde” został tak skonstruowany jak słynna nowela Roberta Louisa Stevensona. Jeden artysta, ale w dwóch postaciach całkowicie odmiennych, jak woda i ogień, jak biel i czerń, jak dzień i noc…

Ziarnko Gorczycy 2019: podziękowanie za dobre serce…

ZIARNKO GORCZYCY 2019 | Kabaret Hrabi

Laureaci gali Ziarnko Gorczycy 2019
Koncert Plebiscyt Spektakl

18 lutego 2019

Rozstrzygnięty został dziewiętnasty już plebiscyt Ziarnko Gorczycy. Oto laureaci: URSZULA BAZIAK, RENATA i PAWEŁ FOJT (osobowość), PARK M i VITBERG (firma). Gala podsumowująca to przedsięwzięcie odbyła się jak co roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ (w sobotę, 16 lutego 2019). Wieczór uświetniły występy Mateusza Ziółki i kabaretu Hrabi. Nagrody wręczyli: Leszek Zegzda (jako przedstawiciel Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ), Dominika Kroczek (Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum, wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, Maciej Kurp (prezes Związku Sądeczan) oraz Mieczysław Kaczwiński (dyrektor Sądeckiego Hospicjum).

HOP-WALC, POLKA JADOWNICKA, WARSZAWIANKA...

2. edycja Tanecznych Warsztatów Mistrzowskich w Zakliczynie

2. Regionalne Spotkania KGW w Zakliczynie
Edukacja Folklor Taniec Warsztat

17 lutego 2019

HOP-WALC, POLKA JADOWNICKA, RAZOK POLKA, WARSZAWIANKA …, to typowe tańce ludowe rozpowszechnione w regionie Krakowiaków Wschodnich, które były tematem wiodącym 2. edycji Tanecznych Warsztatów Mistrzowskich.

Gombrowicz pod rękę z Witkacym

"Operetka" Witolda Gombrowicza

Teatr Spektakl

6 lutego 2019

„Operetkę” Witolda Gombrowicza, w inscenizacji zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza obejrzeliśmy w Wieczorze Małoplskim nr 124, na zakończenie kolejnego cyklu tego artystycznego wydarzenia.

Młynarski, Masecki, nastrojowo i jazzowo!

Jazz Band Młynarski-Masecki

Jan Młynarski
Muzyka Koncert

4 lutego 2019

To był bardzo interesujący koncert. JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI podbił serca sądeczan. Siódemka muzyków, pod wodzą Jana Młynarskiego i Marcina Maseckiego podczas Wieczoru Małopolskiego nr 122 (w piątek, 1 lutego) zaprezentowała stare znakomite przeboje z okresu międzywojennego, polskie i zagraniczne.

Woody Allen w SOKOLE

Seks Nocy Letniej

Aktorzy Teatru Bagatela podczas spektaklu
Teatr Spektakl

4 lutego 2019

Słynny reżyser gościł w naszym Kinie SOKÓŁ wielokrotnie – na dużym ekranie, podczas seansów znanych filmów. Tym razem jego dzieło zostało zaprezentowane na scenie przez krakowski Teatr Bagatela. Spektakl „Seks nocy letniej”, oparty na scenariuszu komedii Woody’ego Allena, nawiązuje – oczywiście – do słynnego „Snu nocy letniej” Wiliama Szekspira.

VI SĄDECKI DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

VI Sądecki Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Goście prowadzący spotkanie
Edukacja Konferencja

30 stycznia 2019

28 stycznia br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbyła się debata na temat edukacji o Holokauście w ramach VI Sądeckiego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

22. Pastuszkowe Kolędowanie za nami

22. Pastuszkowe Kolędowanie

Folklor Konkurs

28 stycznia 2019

26 i 27 stycznia na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu zaprezentowało się 37 dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych.

Spotkanie wernisażowe z artystą Jerzym Piątkowskim i jego dziełami

W drodze - Jerzy Piątkowski

uroczyste otwarcie wystawy Jerzego Piątkowskiego
Sztuka Wernisaż

24 stycznia 2019

Spotkanie 18 stycznia w nowotarskiej Galerii JATKI rozpoczęło się od uszanowania minutą ciszy pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.