Relacje

Nowy Sącz małopolskim miastem murali

Uliczny Plener Artystyczny ONLINE „Siew”

Bloki, na pierwszym planie blok z muralem na ścianie.
Sztuka Plener

4 stycznia 2021

Koniec roku 2020 zaowocował powstaniem na terenie Nowego Sącza sześciu nowych murali. Wszystkie prace powstały w ramach zorganizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ Ulicznego Pleneru Artystycznego SIEW.

Konkursu Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych KOLĘDA Z RODZINĄ - wyniki

KOLĘDA Z RODZINĄ - KONKURS PASTORAŁEK I KOLĘD BOŻONARODZENIOWYCH

na pierwszym planie po lewej stronie fragment ustrojonej choinki. W tle Kobieta i mężczyzna bawią się z dzieckiem
Folklor Muzyka Konkurs

14 grudnia 2020

Komisja Artystyczna w składzie: Barbara Sokołowska - muzyk, pedagog, chórmistrz, Józef Bartusiak - muzyk, folklorysta oraz Jadwiga Adamczyk - muzyk, folklorysta (MCK SOKÓŁ) wyłoniła zwycięzców Konkursu Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych KOLĘDA Z RODZINĄ!

PODSUMOWANIE PROJEKTU "Z BABCYNEGO KUFERKA – NAWOJOWSKA SZKOŁA TRADYCJI"

Przed sceną stoi grupa mężczyzn i kobiet, którzy stoją obok siebie i pozują do zdjęcia

10 grudnia 2020

W dniu 8 grudnia w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbyło się podsumowanie projektu pn. „Z BABCYNEGO KUFERKA – NAWOJOWSKA SZKOŁA TRADYCJI”. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BABCYN KUFEREK w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Laureaci 3. KONKURSU HELIGONISTÓW WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

3. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego

Chłopiec w stroju regionalnym grający na heligonce. W tle stare rodzinne fotografie powieszone na ścianie
Folklor Muzyka Konkurs

9 grudnia 2020

Już po raz trzeci Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wraz ze Stowarzyszeniem HELIGONKI POD KICKAMI  oraz Zespołem Regionalnym SPOD KICEK z Mordarki byli organizatorami Konkursu Heligionistów Województwa Małopolskiego, który odbył się online w dniach 4 listopada - 9 grudnia br.

Rozstrzygnięcie konkursu "Małopolska niedalEKO tradycji"

Małopolska niedalEKO tradycji - Konkurs na dEKOracje choinkowe

Folklor Konkurs

8 grudnia 2020

"Małopolska niedalEKO tradycji" to organizowany w dniach 3 listopada - 2 grudnia konkurs, polegający na przygotowaniu własnoręcznie tradycyjnych ozdób choinkowych z ekologicznych materiałów. Komisja Artystyczna wyłoniła zwycięzców spośród 47 prac!

Cztery smyczki, Moniuszko, Beethoven i muzyka filmowa

POLSKIE DROGI

Mężczyzna i trzy kobiety na scenie grają na instrumentach smyczkowych
Muzyka Koncert

16 listopada 2020

Trwa XXVI Sądecki Festiwal Muzyczny Iubilaei Cantus. W piątek (13 listopada) w koncercie zatytułowanym "Polskie drogi" wystąpił Kwartet Muzyków Filharmonii Krakowskiej ARCHI. Anna Hara-Pióro (skrzypce), Bogusława Ziegelheim (skrzypce), Błażej Michna (altówka) i Agata Sanchez-Martos (wiolonczela) zaprezentowali bardzo atrakcyjny program, od muzyki klasycznej po kompozycje znane z popularnych filmów.

Miłość do końca świata...

MIŁOŚĆ DO KOŃCA ŚWIATA

Czterech mężczyzn na scenie gra na instrumentach. W tle ekran z wyświetlonym zdjęciem kobiety trzymającej dzbanek.
Muzyka Koncert

12 listopada 2020

Za nami drugi koncert XXVI Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS. Tym razem w roli głównej wystąpił Bester Quartet. Jarosław Bester, Dawid Lubowicz, Maciej Adamczak i Ryszard Pałka zaprezentowali program zatytułowany „Miłość do końca świata”. Oprawę wizualną przygotował Radosław Bułtowicz.

Muzyczne dialogi na cztery rogi

OD BAROKU DO MUZYKI FILMOWEJ

Czterech mężczyzn siedzi na krzesłach na scenie. Grają na waltorniach
Muzyka Koncert

10 listopada 2020

XXVI Sądecki Festiwal Muzyczny Iubilaei Cantus zainaugurowany. Na pewno nie tak, jak byśmy się spodziewali, ale kiedy się nie ma tego, co się chce, to się chce, to co się ma… Pandemia sprawiła, że to tradycyjne jesienne wydarzenie musieliśmy przenieść do sieci. Na początek w koncercie zatytułowanym „Od baroku do muzyki filmowej” w poniedziałkowy wieczór (9 listopada 2020) wystąpił CRACOW HORN QUARTET, czyli Kwartet Waltorniowy Filharmonii Krakowskiej.

FINAŁ KONKURSU SZTUKI SŁOWA ŻYWEGO I PISANEGO „OD SERCA CZŁOWIEKA KU NIESKOŃCZONEMU…”

Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „…od serca człowieka ku Nieskończonemu…”

Kobieta wręcza dziewczynce dyplom. W tle stoi mężczyzna i druga kobieta
Edukacja Literatura Konkurs

30 października 2020

W czwartkowe popołudnie 29 października 2020 r., w Sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych, obowiązujących w związku z pandemią COVID-19 – miał miejsce uroczysty Finał Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „Od Serca Człowieka ku Nieskończonemu…”, zorganizowanego w roku 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Finałową galę poprzedziły warsztaty artystyczne dla uczestników konkursu i ich opiekunów oraz instruktorów, przeprowadzone również z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego i poprowadzone przez Jacka Milczanowskiego – aktora, reżysera, scenarzystę i pedagoga.

TEATR. LUBIĘ TO! - WARSZTATY TEATRALNE W NOWYM SĄCZU

Teatr. Lubię to! - warsztaty teatralne w Nowym Sączu

Sala z dużymi oknami. Mężczyzna jest zwrócony do osób siedzących na krzesłach w półokręgu. Za nim duży ekran.
Teatr Warsztat

26 października 2020

24 października 2020 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbyły się dwa spotkania warsztatowe, w których udział wzięli instruktorzy amatorskich grup teatralnych, w szczególności dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w szkołach i ośrodkach kultury. Było to pierwsze w tym roku stacjonarne spotkanie w naszej nowosądeckiej siedzibie, przygotowane z myślą o liderach teatrów amatorskich. Tym samym szczęśliwie mimo epidemii zainaugurowaliśmy cykl spotkań pod wspólnym hasłem TEATR. LUBIĘ TO! organizowanych do końca 2020 roku w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - w związku z czym udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejne spotkania zaplanowane są w Krakowie w dniach 7 i 14 listopada oraz w Brzesku w dn. 19 listopada.

Poznajcie zwycięzców konkursu fotograficznego „Małopolska sokolim okiem”

Konkurs fotograficzny „MAŁOPOLSKA SOKOLIM OKIEM”

Kolaż zdjęć panoramicznych
Konkurs

20 października 2020

Konkurs przeprowadzony został w dniach 29 września - 13 października 2020 roku. Do udziału w zabawie zgłoszonych zostało 76 fotografii! Nadszedł czas by poznać zwycięzców.

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN - seminarium metodyczne

Grupa ludzi siedzą na krzesłach. Oglądają obraz wyświetlany na ekranie
Edukacja Folklor Prelekcja Warsztat

20 października 2020

W dniach 16 i 17 października 2020 r. w sali wystawienniczej Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach zostało zrealizowane seminarium metodyczne pn. ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN. W szkoleniu uczestniczyło 23. instruktorów grup kolędniczych oraz animatorów kultury ludowej Pogórza z 4. powiatów Małopolski tj.: gorlickiego, jasielskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, z miejscowości: Biała Niżna, Bobowa, Bruśnik, Ciężkowice, Gorlice, Grybów, Gwoździec, Jasło, Kobylanka, Korzenna, Lipnica Wielka, Lubcza, Łużna, Stróże, Zalasowa.