Relacje

Piotra Droździka przygoda z „Małymi pasterzami tradycji”

Wernisaż wystawy MALI PASTERZE TRADYCJI

Sztuka Wernisaż Wystawa

19 lipca 2019

Do 18 sierpnia w Galerii Sztuki SOKÓŁ i na dziedzińcu MCK SOKÓŁ można oglądać wystawę fotografii Piotra Droździka pt. „Mali pasterze tradycji”.

W Bukowinie spotkały się wiejskie zespoły teatralne

34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych
Folklor Teatr Przegląd Spektakl

16 lipca 2019

13 i 14 lipca odbył się 34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Komisja Artystyczna obejrzała 12 przedstawień przygotowanych przez zespoły z trzech województw: śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Bach i jego czasy…

Bach i jego czasy

"Bach i jego czasy" - L'Arte Organica
Muzyka Koncert

12 lipca 2019

Taki tytuł nosił czwarty i ostatni koncert XVIII Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. W czwartek (11 lipca 2019) w bazylice św. Małgorzaty wystąpił Rosjanin Daniel Zaretsky z St. Petersburga.

Klimaty brazylijskie

Klimaty brazylijskie

L'Arte Organica, fot. Piotr Gryźlak, MCK SOKÓŁ, 2019
Muzyka Koncert

3 lipca 2019

W trzecim koncercie XVIII Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA w bazylice św. Małgorzaty wystąpił Marco Aurelio Lischt z Brazylii. Artysta z Ameryki Południowej kilkakrotnie gościł już w Polsce, współpracował m.in. z Krzysztofem Pendereckim.

Bachowska spuścizna...

Bachowska spuścizna

Peter Van de Velde
Muzyka Koncert

27 czerwca 2019

Drugi koncert i drugi artysta z Belgii. Peter Van de Velde z Antwerpii wystąpił w kościele św. Kazimierza w wieczorze zatytułowanym „Bachowska spuścizna”. Było to kolejne wydarzenie XVIII Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA.

Konkursy Tradycyjnego Tańca, Muzyki i Stroju Ludowego Sądecczyzny w Michalczowej

V Przegląd Folkloru Sądecczyzny

Folklor Konkurs

25 czerwca 2019

23 czerwca na scenie plenerowej w Michalczowej odbył się V Przegląd Folkloru Sądecczyzny. Zorganizowano konkursy tradycyjnego tańca, muzyki oraz stroju ludowego. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne: Kierpecki z Łącka, Nawojowiacy z Nawojowej , Skalnik z Kamionki Wielkiej, zespół Podegrodzie, Mała Helenka z Chełmca, Rożnowska Dolina z Rożnowa, Bystro Kicora z Przysietnicy, Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej, grupa Michalczowa, Janczowioki z Janczowej, oraz Jakubowianie z Łososiny Dolnej.

Grand Prix dla Orkiestry Dętej GROBLA

Finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

Echo Trombity 2016
Muzyka Festiwal

24 czerwca 2019

Za nami finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2019. W sądeckim Miasteczku Galicyjskim przez trzy dni (od 21 do 23 czerwca) wystąpiły 33 orkiestry. Zostały one wytypowane wiosną br. podczas powiatowych eliminacji w Ryglicach, Wysowej, Nowym Wiśniczu, Polance Wielkiej, Nowym Targu, Wieliczce, Laskowej i Naprawie.

Różne barwy organów...

Różne barwy organów

Muzyka Koncert

19 czerwca 2019

Koncertem belgijskiego mistrza Edwarda de Geesta z Gandawy zainaugurowany został XVIII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. Wtorkowy wieczór (18 czerwca 2019) w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu nosił tytuł „Różne barwy organów”.

Hołd dla Jana Pawła II i Jacka Kaczmarskiego

Nagórski/Wośko Tribute to Kaczmarski

Muzyka Koncert

17 czerwca 2019

16 czerwca 2019 r. – w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji bł. Kingi – Instytut Europa Karpat zorganizował wzruszający koncert. W sali im. Romana Sichrawy w programie pt. „Tribute to Kaczmarski” wystąpił duet Mateusz Nagórski (gitara, śpiew) i Miłosz Waśko (fortepian). Z jednej strony ten niedzielny wieczór było hołdem dla polskiego Ojca Świętego, a z drugiej -  dla wspaniałego barda, poety, pisarza i kompozytora Jacka Kaczmarskiego. Właśnie minęła 15. rocznica jego śmierci.

Na ludowo w "Mieście Dzieci"

43. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Dziewczynka w stroju regionalnym bawi się zabawką
Folklor Przegląd

17 czerwca 2019

W miniony weekend (15 - 16 czerwca 2019) w Rabce-Zdroju odbył się jeden z najważniejszych przeglądów dziecięcych zespołów folklorystycznych w kraju. Wzięło w nich udział 14 dziecięcych zespołów folklorystycznych z terenu Karpat i Podkarpacia.

Parada pięknych spektakli, czyli BAJDUREK w SOKOLE

Finał 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Teatr Przegląd Spektakl

14 czerwca 2019

Przez trzy dni (od 11 do 13 czerwca) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbywały się prezentacje spektakli w ramach 34.  Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Młoda publiczność miała okazję oklaskiwać popisy 17 grup z Małopolski, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Widowiska oceniała komisja w składzie: Krystyna Hussak-Przybyło - pedagog teatru, reżyser oraz Jacek Milczanowski - aktor, reżyser, autor, scenograf. Finałowe prezentacje jak zawsze świetnie prowadzili: Barbara i Aleksander Porzuckowie (Ciocia Basia, Wujek Alek), wspierani przez wolontariuszy z I Liceum i Gimnazjum im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Za nami 30. jubileuszowy KRAKOWIACZEK!

30. KRAKOWIACZEK - Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

13 czerwca 2019

8 i 9 czerwca 2019 roku w Łoniowej odbył się jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK!