Relacje

Poznajcie zwycięzców konkursu fotograficznego „Małopolska sokolim okiem”

Konkurs fotograficzny „MAŁOPOLSKA SOKOLIM OKIEM”

Kolaż zdjęć panoramicznych
Konkurs

20 października 2020

Konkurs przeprowadzony został w dniach 29 września - 13 października 2020 roku. Do udziału w zabawie zgłoszonych zostało 76 fotografii! Nadszedł czas by poznać zwycięzców.

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN - seminarium metodyczne

Grupa ludzi siedzą na krzesłach. Oglądają obraz wyświetlany na ekranie
Edukacja Folklor Prelekcja Warsztat

20 października 2020

W dniach 16 i 17 października 2020 r. w sali wystawienniczej Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach zostało zrealizowane seminarium metodyczne pn. ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN. W szkoleniu uczestniczyło 23. instruktorów grup kolędniczych oraz animatorów kultury ludowej Pogórza z 4. powiatów Małopolski tj.: gorlickiego, jasielskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, z miejscowości: Biała Niżna, Bobowa, Bruśnik, Ciężkowice, Gorlice, Grybów, Gwoździec, Jasło, Kobylanka, Korzenna, Lipnica Wielka, Lubcza, Łużna, Stróże, Zalasowa.

AKADEMIA SŁOWA - edycja 2020/2021

AKADEMIA SŁOWA | zgłoszenia do edycji 2020/2021

dwie kobiety w sali z dużymi oknami, stoją przy stole
Edukacja Literatura Warsztat

15 października 2020

8 października br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ rozpoczęła się kolejna edycja zajęć warsztatowych z zakresu recytacji pn. AKADEMIA SŁOWA. W spotkaniu inauguracyjnym, które poprowadziła dr hab. Ziuta Zającówna (aktorka i reżyserka, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie), wzięło udział 17 uczniów reprezentujących 6 placówek oświatowych.

„Ongaku” u burmistrza Romana Sichrawy...

Ongaku trzy kamienie

Kobieta elf zbliża się w stronę wielkiej drewnianej maski. Trzyma ręce kij. Obok stoi młody chłopak
Muzyka Taniec Teatr Spektakl

6 października 2020

Spektakl „Ongaku trzy kamienie”, przygotowany przez zespół Opery Krakowskiej, obejrzeliśmy na inaugurację nowego cyklu zatytułowanego „Wieczory Kameralne u Burmistrza Romana Sichrawy”. Widowisko, z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją, adresowane do dorosłych, młodych widzów oraz do osób z różnymi niepełnosprawnościami, zostało wystawione we wtorek 6 października 2020 r.

Protokół z VI Powiatowego Przeglądu Folkloru Sądecczyzny

VI Powiatowy Przegląd Folkloru Sądecczyzny 2020 ONLINE

Fragment męskiego kaftanu z regionu lachów sądeckich
Folklor Muzyka Taniec Konkurs

2 października 2020

Komisja w składzie: Maria Brylak - Załuska – etnograf, przewodnicząca Lidia Czechowska – choreograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk (MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu), Marta Smólczyńska – etnolog, (MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu) po obejrzeniu: 10 prezentacji tańców regionalnych, 10 prezentacji strojów regionalnych oraz 10 prezentacji muzyk zaprezentowanych przez uczestników VI Powiatowego Przeglądu Folkloru Sądecczyzny komisja konkursowa postanowiła przyznać w trzech odrębnych konkursach nagrody finansowe na ogólną kwotę 14 tys. zł.

Wieczór Małopolski nr 128: Nie takie małe nic!

Takie małe nic - variétés

Mężczyzna jest ubrany w biały garnitur oraz kapelusz. Stoi z założonymi rękami. Wygląda zza białej ścianki.
Muzyka Taniec Spektakl

2 października 2020

Dorota Ficoń i Krzysztof Wnuk, aktorzy zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, podbili serca sądeczan. W ramach cyklu Wieczory Małopolskie w czwartek 1 października wystąpili w spektaklu zatytułowanym „Takie małe nic – variétés, czyli szlagiery z polskich filmów międzywojennych”. Scenariusz i reżyseria to dzieło dyrektora Andrzeja Dziuka, scenografię przygotował Rafał Zawistowski, a stroną muzyczną zajęli się Max Kowalski i Jerzy Chruściński. Obaj panowie wystąpili również w zespole, który towarzyszył solistom.

35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych za nami

35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Dwóch mężczyzn stoi na scenie z mikrofonami. Mężczyzna po lewej jest ubrany w strój górali podhalańskich. Mężczyzna po prawej jest ubrany w garnitur
Folklor Teatr Spektakl

28 września 2020

W niedzielę (27 września) w Bukowiańskim Centrum Kultury DOM LUDOWY odbył się jubileuszowy 35. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych 2020.

Wieczór Małopolski nr 127: na MIŁOŚĆ nigdy nie jest za późno...

Miłość

starsza kobieta i starszy mężczyzna siedzą na białym podeście na scenie
Teatr Spektakl

24 września 2020

Za nami wzruszający spektakl „Miłość” Teatru Słowackiego w Krakowie. W widowisku wyreżyserowanym przez Błażeja Peszka (tekst Beniamina Bukowskiego, inspiracja m.in. powieścią „Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona) wystąpili Anna Polony i Jan Peszek. Ten dzień (23 WRZEŚNIA 2020) musimy wyróżnić dużymi literami: po długiej pandemicznej przerwie wreszcie odbył się spektakl w sali im. Lucjana Lipińskiego. I to jaki! Była to zarazem inauguracja nowego sezonu w MCK SOKÓŁ.

Za nami tarnowskie ELIMINACJE REJONOWE 65. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

65. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - TARNOWSKIE ELIMINACJE REJONOWE

Literatura Teatr Konkurs

10 września 2020

W tegorocznych tarnowskich eliminacjach rejonowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego szczególną uwagę Komisji Artystycznej zwróciły prezentacje w turniejach WYWIEDZIONE ZE SŁOWA i TEATRÓW JEDNEGO AKTORA.

Zakończyły się sądeckie eliminacje rejonowe 65. Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego

65. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - sądeckie eliminacje rejonowe

Literatura Teatr Konkurs

3 września 2020

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Jury.

„Szansa na sukces” po sądecku

Sądecka Szansa na sukces - koncert Tomasza Jarosza i Justyny Jędrusik

Muzyka Koncert

22 czerwca 2020

Justyna Jędrusik i Tomasz Jarosz, sądeccy laureaci telewizyjnej „Szansy na Sukces”, wystąpili w sobotnim koncercie (20 czerwca 2020) na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. To było pierwsze takie wydarzenie zorganizowane u nas po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Piosenkarzom towarzyszył muzyczny zespół pod kierownictwem Macieja Niecia.

Konkurs fotograficzny "Kapliczka za miedzą" rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny „Kapliczka za miedzą”

Folklor Sztuka Konkurs

29 maja 2020

Konkurs realizowany był w dniach 6-27 maja br. na naszym profilu na Facebooku. Do udziału w zabawie zgłoszonych zostało aż 446 fotografii! Teraz czas poznać zwycięzców.