Relacje

8. Posiady Teatralne

Posiady Teatralne na Orawie - 8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich

Folklor Teatr Konkurs Spektakl

9 marca 2020

8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie odbyły się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 8-10 marca. Wystąpiło 20 grup z 9 powiatów województwa małopolskiego.

Zakończenie Akademii Słowa - edycja 2019/2020

AKADEMIA SŁOWA - zgłoszenia do edycji 2019/2020

Edukacja Warsztat

4 marca 2020

3 marca 2020 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zakończyła się kolejna edycja warsztatów z zakresu recytacji pn. AKADEMIA SŁOWA. W ramach edycji 2019/2020 zorganizowanych zostało 6 spotkań - przeprowadzonych w formie ćwiczeń, służących kształceniu kultury mowy, poszukiwaniu wartościowego repertuaru, interpretacji utworów oraz umiejętnej formie ich przekazu. Prowadzenie poszczególnych zajęć powierzone zostało wybitnym specjalistom – aktorom, reżyserom, wykładowcom akademickim (Akademii Sztuk Teatralnych oraz Akademii Muzycznej w Krakowie).

Osobne światy Moniki Pałki

Światy osobne - wernisaż wystawy Moniki Pałki

Sztuka Wernisaż

29 lutego 2020

Do 23 marca br. w Galerii Sztuki SOKÓŁ można oglądać wystawę grafiki cyfrowej Moniki Pałki, zatytułowaną "Światy osobne". Piątkowy wernisaż (28 lutego) zgromadził wielu sądeczan. Koordynatorkami ekspozycji są Urszula Modliborek i Ewa Rams z Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

The Funamviolistas: od Vivaldiego do Różowej Pantery...

THE FUNAMVIOLISTAS

Muzyka Koncert

25 lutego 2020

Za nami XVIII Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun and Classic. We wtorkowy wieczór (25 lutego 2020 r.) w sali im Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ wystąpił  hiszpański zespół The Funamviolistas. Trzy panie: Ana HERNÁNDEZ – skrzypce, śpiew, Mayte OLMEDILLA – altówka, śpiew i Lila HOROVITZ – kontrabas, śpiew, zaprezentowały w swoim spektaklu iście hiszpański temperament.

Astor Piazzolla na gitarę i jedenaście smyczków

KRZYSZTOF MEISINGER & MUZYCY ORKIESTRY SINFONIA VARSOVIA W PROGRAMIE "ASTOR"

Muzyka Koncert

23 lutego 2020

Znakomity polski gitarzysta Krzysztof Meisinger w towarzystwie muzyków orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpił w trzecim koncercie XVIII Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun and Classic. W niedzielny wieczór (23 lutego) w sali im Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ artyści zaprezentowali m.in. szereg utworów Astora Piazzolli.

Gala dwudziestolecia Ziarnka Gorczycy

20-lecie Plebiscytu ZIARNKO GORCZYCY

Muzyka Koncert

22 lutego 2020

Zespół Pod Budą (z Andrzejem Sikorowskim na czele) uświetnił galę dwudziestolecia Plebiscytu Ziarnko Gorczycy. W sobotni wieczór (22 lutego) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zasiadło kilkaset osób wspierających Sądeckie Hospicjum, które działa przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu.

Koncert zimowy na dwa świerszcze

KONCERT ZIMOWY NA NIEZWYKŁĄ SOPRANISTKĘ I ZNANEGO PIANISTĘ

pianistka i wokalistka na scenie
Muzyka Koncert

21 lutego 2020

Magda Umer śpiewała niegdyś (i chyba nadal śpiewa) piosenkę Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie. My, w lutym, w ramach XVIII Festiwalu Wirtuozerii i  Żartu Muzycznego, zaproponowaliśmy Koncert zimowy na niezwykłą sopranistkę i  znanego pianistę. Ten niecodzienny duet (niecodzienny, bowiem na co dzień ta para duetem nie jest) wystąpił w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ w piątkowy wieczór (21 lutego).

Filharmonia Dowcipu, czyli banda dzikich wirtuozów...

CO TU JEST GRANE CZYLI... WALDEMAR MALICKI POWRACA Z FILHARMONIĄ DOWCIPU!

Muzyka Koncert

20 lutego 2020

W czwartkowy wieczór (20 lutego br.) sala im. Lucjana Lipińskiego wypełniła się do ostatniego miejsca. Inauguracja XVIII Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun&Classic wypadła okazale. Filharmonia Dowcipu zawsze może w Nowym Sączu liczyć na komplet na widowni, bilety rozeszły się błyskawicznie.

Bursztynowa Izabela Szafrańska...

Z BURSZTYNU

Muzyka Koncert

15 lutego 2020

Sobotni koncert (15 lutego 2020) Izabeli Szafrańskiej zgromadził w sali im. Lucjana Lipińskiego wielu miłośników talentu pochodzącej z Lipnicy Wielkiej artystki. Dużą część widowni stanowili jej rodacy z rodzinnej miejscowości i okolic Korzennej, bliscy i przyjaciele. To był bardzo udany, nastrojowy wieczór.

"Góry mistyczne" - promocja publikacji i pokaz multimedialny

6 lutego 2020

We czwartek, 6 lutego, w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu - oddział MCK SOKÓŁ, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Mam Wam coś do powiedzenia". Tym razem - promocja publikacji i pokaz multimedialny pt: "Góry mistyczne" - autorstwa ks. Zbigniewa Pytla. (Wydawnictwo, zdobył II miejsce w kat. album na IV Międzynarodowym Konkursie Najlepsze Wydawnictwo o górach. 2019).

Wieczór Małopolski nr 126: „Baron cygański” po krakowsku...

BARON CYGAŃSKI

Teatr Spektakl

5 lutego 2020

We wtorkowy wieczór (4 lutego 2020 r.) obejrzeliśmy jedną z najpopularniejszych operetek Johanna Straussa. W ramach cyklu Wieczory Małopolskie Opera Krakowska zaprezentowała na scenie MCK SOKÓŁ „Barona cygańskiego”. Spektakl wyreżyserował Laco Adamik, orkiestrą dyrygował Tomasz Tokarczyk, a w głównych rolach wystąpili znani śpiewacy. Niektórych z nich gościliśmy już wielokrotnie w Nowym Sączu.

Mały Kominiarczyk, czyli Wieczór Małopolski numer 125...

MAŁY KOMINIARCZYK. ZRÓBMY OPERĘ!

Teatr Spektakl

1 lutego 2020

To już nie jest mały jubileusz, ale całkiem wielki! W 125.  Wieczorze Małopolskim (w sobotę, 1 lutego 2020 r.) w roli głównej wystąpili artyści Opery Śląskiej z Bytomia. Zaprezentowali oni sądeckiej publiczności spektakl „Mały Kominiarczyk. Zróbmy operę!” Benjamina Brittena, z librettem Erica Croziera, w reżyserii Zofii Dowjat. Widowisko piękne, wciągające w akcję widza, nie tylko młodego, ale też dorosłego.