Relacje

Grand Prix 7. Biennale Pasteli zdobył Wojciech Zaniewski

7. Międzynarodowe Biennale Pasteli - wernisaż wystawy

7. Międzynarodowe Biennale Pasteli
Sztuka Wernisaż Wystawa

9 września 2019

201 obrazów autorstwa 130 artystów z 25 krajów znalazło się na udostępnionej w piątek wystawie w nowosądeckiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Prezentowane prace zostały wyłonione w konkursie, który jest głównym punktem 7. Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu.

Narodowe Czytanie, czyli odkurzanie polskich nowel...

NARODOWE CZYTANIE – NOWELE POLSKIE

Literatura

9 września 2019

Za nami ósma edycja Narodowego Czytania, któremu w całej Polsce patronowała Para Prezydencka. W sobotnie (7 września) spotkaliśmy się na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, który tradycyjnie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sądecką Biblioteką Publiczną był organizatorem tego wydarzenia w Nowym Sączu.

Najmłodsza polska orkiestra oczarowała publiczność

Koncert Lusławickiej Orkiestry Talentów w ramach Festiwalu EMANACJE

muzycy na scenie
Muzyka Koncert

27 sierpnia 2019

Już po raz siódmy w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbył się jeden z koncertów  Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Kto nie był – nie zrozumie, kto był – nie zapomni

27. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Koncert finałowy festiwalu Święto Dzieci Gór 2019, fot. Piotr Droździk
Folklor Festiwal Koncert

29 lipca 2019

„Boże, Boże wielki…” modlitwa wyśpiewana przez Józka rozpoczyna ten ostatni wieczór 27 Festiwalu. Na telebimach – wszystko co było, krótkie obrazki z całego tygodnia, z każdego występu i zachęta Józka: „Wielkie brawa za Święto Dzieci Gór!”. Publiczność odpowiedziała.

Piotra Droździka przygoda z „Małymi pasterzami tradycji”

Wernisaż wystawy MALI PASTERZE TRADYCJI

Sztuka Wernisaż Wystawa

19 lipca 2019

Do 18 sierpnia w Galerii Sztuki SOKÓŁ i na dziedzińcu MCK SOKÓŁ można oglądać wystawę fotografii Piotra Droździka pt. „Mali pasterze tradycji”.

W Bukowinie spotkały się wiejskie zespoły teatralne

34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych
Folklor Teatr Przegląd Spektakl

16 lipca 2019

13 i 14 lipca odbył się 34. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Komisja Artystyczna obejrzała 12 przedstawień przygotowanych przez zespoły z trzech województw: śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Bach i jego czasy…

Bach i jego czasy

"Bach i jego czasy" - L'Arte Organica
Muzyka Koncert

12 lipca 2019

Taki tytuł nosił czwarty i ostatni koncert XVIII Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. W czwartek (11 lipca 2019) w bazylice św. Małgorzaty wystąpił Rosjanin Daniel Zaretsky z St. Petersburga.

Klimaty brazylijskie

Klimaty brazylijskie

L'Arte Organica, fot. Piotr Gryźlak, MCK SOKÓŁ, 2019
Muzyka Koncert

3 lipca 2019

W trzecim koncercie XVIII Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA w bazylice św. Małgorzaty wystąpił Marco Aurelio Lischt z Brazylii. Artysta z Ameryki Południowej kilkakrotnie gościł już w Polsce, współpracował m.in. z Krzysztofem Pendereckim.

Bachowska spuścizna...

Bachowska spuścizna

Peter Van de Velde
Muzyka Koncert

27 czerwca 2019

Drugi koncert i drugi artysta z Belgii. Peter Van de Velde z Antwerpii wystąpił w kościele św. Kazimierza w wieczorze zatytułowanym „Bachowska spuścizna”. Było to kolejne wydarzenie XVIII Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA.

Konkursy Tradycyjnego Tańca, Muzyki i Stroju Ludowego Sądecczyzny w Michalczowej

V Przegląd Folkloru Sądecczyzny

Folklor Konkurs

25 czerwca 2019

23 czerwca na scenie plenerowej w Michalczowej odbył się V Przegląd Folkloru Sądecczyzny. Zorganizowano konkursy tradycyjnego tańca, muzyki oraz stroju ludowego. Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne: Kierpecki z Łącka, Nawojowiacy z Nawojowej , Skalnik z Kamionki Wielkiej, zespół Podegrodzie, Mała Helenka z Chełmca, Rożnowska Dolina z Rożnowa, Bystro Kicora z Przysietnicy, Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej, grupa Michalczowa, Janczowioki z Janczowej, oraz Jakubowianie z Łososiny Dolnej.

Grand Prix dla Orkiestry Dętej GROBLA

Finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

Echo Trombity 2016
Muzyka Festiwal

24 czerwca 2019

Za nami finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2019. W sądeckim Miasteczku Galicyjskim przez trzy dni (od 21 do 23 czerwca) wystąpiły 33 orkiestry. Zostały one wytypowane wiosną br. podczas powiatowych eliminacji w Ryglicach, Wysowej, Nowym Wiśniczu, Polance Wielkiej, Nowym Targu, Wieliczce, Laskowej i Naprawie.

Różne barwy organów...

Różne barwy organów

Muzyka Koncert

19 czerwca 2019

Koncertem belgijskiego mistrza Edwarda de Geesta z Gandawy zainaugurowany został XVIII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. Wtorkowy wieczór (18 czerwca 2019) w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu nosił tytuł „Różne barwy organów”.