Wyniki Pastuszkowego Kolędowania 2021

W dniach 26 listopada - 27 stycznia zostały przeprowadzone w formule online 24.Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. Jury w składzie: Maria Danuta Cetera – etnograf i przewodnicząca komisji, dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, Benedykt Kafel – etnograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK SOKOŁ oraz Marta Smólczyńska – etnolog / MCK SOKÓŁ, wyłoniło zwycięzców spośród nadesłanych 32 konkursowych wystąpień.


Werdykt Jury


Pełna treść protokołu Jury poniżej do pobrania.

W KATEGORII GRUP DZIECIĘCYCH:

Nagroda Główna w postaci rzeźby PASTUSZKA i nagroda pieniężna w wysokości 800,00 zł otrzymała grupa
Z SZOPKĄ z Juszczyna.

Występuje Zespół Regionalny ZBYRCOCEK.

Osiem równorzędnych I miejsc i nagrody pieniężne w wysokości po 500,00 zł otrzymują grupy:
  • Z SZOPKĄ z Wieprza
  • Z GWIAZDĄ z Kąclowej
  • Z GWIAZDĄ z Lipnicy Małej
  • PASTERZE z Królowej Górnej
  • SZCZODROKI z Rajbrotu
  • Z SZOPKĄ ze Skawicy
  • TRZEJ KRÓLOWIE z Rajbrotu
  • Z KOBYŁKĄ z Jastrzębi.

Siedem równorzędnych II miejsc i nagrody pieniężne w wysokości po 400,00 zł otrzymują grupy:
  • PASTERZE z Boguszy
  • Z GWIAZDĄ z Zasadnego
  • Z SZOPKĄ z Siekierczyny
  • Z GWIAZDĄ z Lipnicy Wielkiej
  • Z TURONIEM z Trzebuni
  • Z SZOPKĄ ze Słopnic
  • Z KONIKIEM z Uszwi.
Pięć równorzędnych III miejsc i nagrody pieniężne w wysokości po 300,00 zł otrzymują grupy:
  • Z SZOPKĄ z Mszalnicy
  • Z KOZĄ z Podszkla
  • Z GWIAZDĄ z Krzeczowa
  • Z GWIAZDĄ z Luszowic
  • Z RAJEM z Trzebosi.
Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną za kontynuację rodzimej tradycji najmłodszej grupie PASTUSZKOWIE z Istebnej i nagrodę pieniężną w wysokości 300,00.

W KATEGORII GRUP MŁODZIEŻOWYCH:

Nagroda Główna w postaci rzeźby PASTUSZKA i nagrodę pieniężną w wysokości 900,00 zł grupie TRZO KROLE z Jaworzynki.
Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne w wysokości po 700,00 zł otrzymują grupy:
  • JAŚLIKORZE z Zakopanego
  • TRZEJ KRÓLOWIE z Ptaszkowej.
Pięć równorzędnych II miejsc i nagrody pieniężne w wysokości po 500,00 zł otrzymują grupy:
  • Z GWIAZDĄ z Nowego Wiśnicza
  • HERODY z Zalesia
  • Z GWIAZDĄ z Tenczyna
  • Z GWIAZDĄ z Lipnicy Górnej
  • DROBY z Gwoźdźca.
Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 400,00 zł otrzymują grupy:
  • Z TURONIEM z Rzepiennika Suchego
  • Z TURONIEM z Mszalnicy.