Woody Allen w SOKOLE

Słynny reżyser gościł w naszym Kinie SOKÓŁ wielokrotnie – na dużym ekranie, podczas seansów znanych filmów. Tym razem jego dzieło zostało zaprezentowane na scenie przez krakowski Teatr Bagatela. Spektakl „Seks nocy letniej”, oparty na scenariuszu komedii Woody’ego Allena, nawiązuje – oczywiście – do słynnego „Snu nocy letniej” Wiliama Szekspira.

Wartka akcja, nagłe zwroty wydarzeń, komizm słowny i sytuacyjny, perypetie bohaterów, świetne aktorstwo, dobra muzyka, ciekawa scenografia -  wyreżyserowane przez Andrzeja Majczaka przedstawienie, zabarwione nieco erotycznie, ogląda się z przyjemnością. Twórca nie bał się porównania z filmem. Prowadzi aktorów po swojemu.

Jak powiedział w wywiadzie z Magdaleną Furdyną: „Ale rzeczywiście, moim marzeniem jest, by pod maską barwnej, lekkiej i zabawnej opowieści retro, przemycić przejmująca historię pary, przeżywającej poważny kryzys. Owa para, podobnie jak pozostałem osoby dramatu, muszą tej wyjątkowej letniej nocy zweryfikować dokonane wybory życiowe”.

Widzowie bardzo żywo reagowali na poszczególne sceny. Na koniec owacyjnymi brawami podziękowali aktorom: Urszuli Grabowskiej, Karolinie Chapko, Annie Rokicie, Jakubowi Bohosiewiczowi, Daruszowi Starczewskiemu i Adamowi Szarkowi.

Szczególnie bliska ich sercu była sądeczanka Karolina Chapko, która po raz kolejny z zespołem Bagateli miała okazję wystąpić na znanej jej scenie MCK SOKÓŁ. Dla niej to było także spore przeżycie, bowiem na widowni zasiedli jej rodzice: Anna i Piotr Chapkowie oraz spora grupa znajomych.